Tom Cruise 'Pembe Dizi Efektine' Karşı Uyardı

Tom Cruise televizyon üreticilerinin kararı ile ilgili tüketicileri uyardı.
Tom Cruise 'Pembe Dizi Efektine' Karşı Uyardı

Görevimiz Tehlike: Yansımalar'ın başrol oyuncusu Tom Cruise, televizyon üreticilerinin izleyicilerin tecrübelerine müdahale eden kararlarına karşı tüketiciyi uyardı. Filmlerin çekildiği gibi izlenmesi gerektiğini söyleyen ünlü yıldız televizyon ayarlarının nasıl değiştirilebileceği konusunda da ipucu verdi.

Tom Cruise, Görevimiz Tehlike: Yansımalar'ın yönetmeni Christopher McQuarrie ile birlikte tüketiciyi uyardı. Top Gun: Maverick film setinde bir araya gelen ikili çektikleri 90 saniyelik videoda filmlerin yönetmenin çekim tercihleri göz önünde bulundurularak izlenmesinin filmlerden alınacak keyfi artıracağını söyledi. Birçok HD televizyon üreticilerinin görüntülerin kenarlarının yumuşatarak ya da keskinliğini azaltarak pembe dizi efekti olarak da bilinen bir olaya sebebiyet verdiğini ve bu ayarın televizyonla birlikte açık olarak geldiğini söyleyen Tom Cruise, tüketicilerden bunu değiştirmelerini istedi.

Cruise videonun başlangıcında gülümseyerek ve yönetmen arkadaşına iltifat ederek başlasa da pembe dizi efekti özelliğinin hd televizyonlarda açık olarak gelmesinden bahsederken daha ciddi bir tavır takındığı gözlendi.

 

 

Christopher McQuarrie ise bu özelliğin kapatılması için Google'da nasıl arama yapılması gerektiğine dair ipuçları verdi. McQuarrie kullanıcılara, Hareket Yumuşatmayı Kapat [televizyonunuzun markası] şeklinde Google'da arama yapabileceklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Bir Başka Haber: Görevimiz Tehlike: Yansımalar Film Eleştirisi

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS