Red Dead Redemption 2 Görme Problemli Oyuncuların İşini Zorlaştırdı

Red Dead Redemption 2 (RDR2)
Red Dead Redemption 2 Görme Problemli Oyuncuların İşini Zorlaştırdı

Oyunlar daha fazla piksellerle gelen yüksek çözünürlük sayesinde daha detaylı grafikler sunmaya başladı ve iyice meydan okuyan bir hal aldı. Bu durum hemen hemen tüm popüler oyunlarda var, ama Red Dead Redemption 2 (RDR2) özellikle gözlüklü ve/veya görme problemli oyuncuları isyan ettiriyor.

Red Dead Redemption 2 oyuncuları sık sık hayatta kalmak için av yapmak zorunda kalıyor. Av yaparken kullanılan dürbün oyun geliştiricilerin ihmallerinden midir nedir gözü yoran bir özelliğe dönüşüyor. Özellikle kartal gözü efektinde kullanılan açık mavi çizgiler karlı beyaz zeminde neredeyse hiç işe yaramıyor.

Red Dead Redemption 2 (RDR2) Avı

Red Dead Redemption 2 (RDR2) Avı

Red Dead Redemption 2 ayarlarına bakıldığında her ortamda kullanılacak olan renklerin değiştirilmesi gibi bir seçenek şimdilik yok. Rockstar da oyunun ayarlarında böyle bir seçenek olmadığını doğruladı ve geliştiriciler farklı hava ve çevre koşulları için görüşü kolaylaştıran çözümler üzerinde çalışmaya başladı.

Oyun zaten kontrolleri daha katı bir hale sokmuşken bir de uzakta gördüğünüz kişinin dost mı düşman mı olduğunu görememek bir an önce çözülmesi gereken acil bir konu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS