No Time To Die Vizyon Tarihi Ertelendi

Covid-19 eğlence sektörüne darbe vurdu. İnsanların toplu mekanlardan kaçması sebebiyle sinema gibi zaten Netflix gibi firmaların tehdidi altındaki sektörler zora girdi. Bu yıl vizyona girmesi beklenen No Time To Die gibi büyük bütçeli yapımların vizyon tarihi değişti. James Bond serisinin yeni filmi No Time To Die ne zaman vizyona girecek?

Analistlerin tahminine göre corona virüsü dünya çapında sinema gişelerinde 5 milyar dolarlık zarara yol açtı. Bunun sebebi çoğunlukla Çindeki sinemaların kapanmış olması. Çin sinema sektörü için dünyanın ikinci büyük pazarı konumunda. Wuhan şehrinin salgının kaynağı olmasının ardından ülke genelinde mağazalar, alışveriş merkezleri ardı ardına kapanırken, hastaneler ve tecrit bölgeleri inşa edilmeye başladı.

Dünyanın en büyük sinema pazarı olan Amerikada da virüs salgını sebebiyle gişe rakamları geriledi. Amerikayla birlikte Japonya, Güney kore, İtalya ve Fransada da insanlar sinemaya gitmiyor.

Hal böyleyken Hollywood stüdyoları da bu yıl vizyona girmesi beklenen dev bütçeli yapımlarını erteleme baskısına maruz kaldı. Aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinde çekimleri devam eden yapımların takvimi de virüsün tehdidine boyun eğiyor.

Bu senenin en çok beklenen filmleri arasında James Bond filmlerinin yeni halkası olan No Time To Die, Disneyin çocuk suç dehası Artemis Fowl, süper kahraman filmlerinin yeni halkası Wonder Woman 1984 ve oyuncular arasında Angeline Jolie gibi isimlerin yer aldığı The Eternals var. Bu filmlerin hepsi açıklanan vizyon tarihlerinin değişmesi tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

James Bond'un yeni halkası No Time To Die için vizyon tarihi ertelendi. Nisan ayında vizyona gireceği açıklanan filmin yeni vizyon tarihi İngiltere için 12 Kasım, Amerika için de 25 Kasım olarak ileri bir tarihe alındı.

 

2020NİN EN ÇOK BEKLENEN FİLMLERİ

A Quiet Place: Part II
Açıklanan Vizyon Tarihi: Mart 20

 


Mulan
Açıklanan Vizyon Tarihi: Mart 27

 


The New Mutants
Açıklanan Vizyon Tarihi: Nisan 3

 


No Time to Die
Açıklanan Vizyon Tarihi: Nisan 10

 


Black Widow
Açıklanan Vizyon Tarihi: Mayıs 1

 


F9
Açıklanan Vizyon Tarihi: Mayıs 22

 


Artemis Fowl
Açıklanan Vizyon Tarihi: Mayıs 29

 


Wonder Woman 1984
Açıklanan Vizyon Tarihi: Haziran 5

 


Top Gun: Maverick
Açıklanan Vizyon Tarihi: Haziran 26

 


Tenet
Açıklanan Vizyon Tarihi: Temmuz 17

 


Jungle Cruise
Açıklanan Vizyon Tarihi: Temmuz 24

 


Morbius
Açıklanan Vizyon Tarihi: Temmuz 31

 


The Hitmans Wifes Bodyguard
Açıklanan Vizyon Tarihi: Ağustos 28

 


The Kings Man
Açıklanan Vizyon Tarihi: Eylül 18


 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS