Netflix Nedir ve Nasıl İzlenir?

Netflix nedir? Netflix aboneliği ne kadar ve nasıl abone olunur?
Netflix Nedir ve Nasıl İzlenir?

Televizyon kültüründe devrim yaratan Netflix, Amazon Prime ve Disney+ gibi online kanallar arşivlerine kattıkları birbirinden başarılı yayınlarla abone sayılarını artırmak için kıran kırana rekabet ediyor. Sonradan Apple’ın da katıldığı bu yarışın aslında ilk katılımcısı Netflix çıktığı ilk günden beri kendi orijinal yapımlarının yanı sıra La Casa De Papel gibi telif ödediği dizilerle ön sıralarda yer alıyor. Netflix nedir? Netflix abonesi olmak güvenli mi? Netflix üyesi olduktan sonra nerelerde şifremi kullanabilirim gibi soruların hepsi gündemde. Cevapları ise haberin detaylarında.

Netflix’in çeyrek raporlarına göre 2019’un ikinci çeyreğinde 151 milyon abonesi bulunuyor. Bunlardan 6.56 milyonu bir aylık deneme sürümünü kullanan yani para ödemeyen kullanıcılar. dünya çapındaki 151 milyon abonenin 60.1 milyonu ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor.

DVD kiralama gibi hizmetler de sunan Netflix her ne kadar son zamanlarda rakiplerinin de güçlü hamleleriyle para kaybetse de popülerliği hala üst sıralarda yer alıyor.

Netflix Nedir?

Netflix kısaca online olarak seyredebileceğiniz bir televizyon kanalı. Diziler ve filmleri istediğiniz zaman izleyebiliyor ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Diziler, sinema filmleri, belgesellerden oluşan oldukça büyük bir yayın arşivi bulunan Netflix’in en büyük özelliği sevdiğiniz yayını reklamsız, defalarca izleyebiliyor oluşunuz. Netflix bunun için abonelerinden aylık belli bir miktar ücret alıyor.

Netflix’i İnternet bağlantısının olduğu herhangi bir cihazdan izlemek mümkün. Bilgisayar, akıllı telefonlar gibi İnternete bağlanabilen herhangi bi cihazdan Netflix yayınlarına erişmek mümkün. iOS, Android ve Windows işletim sistemine sahip oyun konsolları da dahil olmak üzere internete bağlanabilen cihazlar üzerinden dizi ve filmleri izleyebiliyorsunuz.

Netflix Kaç Lira?

Netflix belli tarifeler üzerinden abonelerinden aylık ücret alıyor. Bunlardan en ucuz olanı aylık 17,99 lira. Bu temel paketin fiyatı. Bununla birlikte Standart paket aylık 29,99 lira. En üst paket olan Özel tarifenin aylık ücreti ise 41.99 lira. Bu paketler aynı anda balanabilen kullanıcı sayısı, HD yayınlara erişim ve ultra HD yayınları seyredilme özelliklerine göre fiyatlandırılıyor. Tabi bu fiyatlar 1 aylık ücretsiz deneme sürümünün ardından geçerli.

Netflix Ücretsiz Deneme Sürümü Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Netflix’e üye olurken sizden kredi kartı bilginiz alınıyor ancak ilk ay için hiçbir ücret talep etmiyorlar. Eğer ki aboneliğinizi 1 ay dolmadan önce iptal etmezseniz ikinci aydan itibaren faturalandırılıyorsunuz.

Ücretsiz deneme sürümünde Netflix’in yayınladığı her sinema filmine ya da diziye ulaşabiliyorsunuz.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS