Mad Max Çizgileri Taşıyan Yeni Batmobil Oyuncak Sektörüne Göz Kırpıyor

Mad Max Çizgileri Taşıyan Yeni Batmobil Oyuncak Sektörüne Göz Kırpıyor

Batman sinema filminin yönetmeni Matt Reeves setten fotoğraflar paylaşmaya devam ediyor. En son paylaştığı fotoğraflar Batman hayranlarını oy birliği ile kazanmış görünüyor. Batmobil'in tasarımını gösteren fotoğraflar Zack Snyder ve Christopher Nolan'ın aşırı kaslı ve teknolojik tasarımlarından farklı olarak retro çizgiler taşıyor ve çok havalı.

Batman'in en çok sevdiği oyuncağı Batmobil aynı zamanda oyuncak sektörü için de milyarlarca dolar değerinde bir ikon. Sinema filmlerinin çıkmasını müteakip oyuncak firmaları yeni Batmobil ve Batman tasarımlarını koleksiyonlarına eklemek konusunda yarış ediyor. Zira Batman süper kahraman dünyasının en sevilen karakterlerinden biri ve çocuklar bu figürleri toplamayı çok seviyor.

Batman filmlerine her yönetmen kendi çizgilerini yansıttı. Christopher Nolan'ın da dahil olmasıyla birlikte daha kaslı bir Batmobil tasarımı süper kahramanın takipçilerini memnun etmeyi başarmışken, gelecek sene vizyona girmesi planlanan yeni Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, klasik Amerikan arabası tadında, Mad Max sinema filminden çizgiler taşıyan bir araba tasarladı. Arabanın üç farklı açıdan çekilen görüntüleri tek kelimeyle muhteşem.

Batmobil arka görünümü

Batmobil arka görünümü

Yeni Batmobilin ön tasarı daha tehditkar. Üst kısımdaki ızgaralar imajla birlikte fonksiyonun da olmazsa olmaz bir kıstas olduğunu vurguluyor. Profilden bakıldığında Batmobil arkaya doğru daralan ve dinamik bir görüntüye sahip. Keskin hatları bunun aynı zamanda bir silah olduğunu hatırlatıyor. Arabanın arkasındaki renk seçimi ve sofistike donanım filmin karanlık atmosferine dair ipuçları veriyor.

Batmobil ön görünümü

Batmobil ön görünümü

Yeni Batmobil tek kelimeyle şahane. Yönetmen Matt Reeves'i estetik yaklaşımı için tebrik etmek lazım. Batman 25 Haziran 2021'de vizyona girecek ve başrollerinde Robert Pattinson'ın yanı sıra Zoe Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguen), Paul Dano (Bulmacacı) ve Andy Serkis (Alfred Pennyworth) gibi usta oyuncular yer alıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS