Kevin Hart 2019 Oscar Ödül Töreni'ni Sunacak

Kevin Hart 2019 Oscar Ödül Töreni'ni Sunacak
Kevin Hart 2019 Oscar Ödül Töreni'ni Sunacak

Oscar Ödülleri dünyanın en çok canlı yayında takip edilen organizasyonu ve organizatörler sunuculuk yapmak üzere her yıl birbirinden keyifli isimleri değerlendiriyor. 2019 Oscar Ödülleri'nin sunucusu resmen açıklandı: Kevin Hart.

Merkezi İstihbarat (2016) ve Zor Biraderler (2014) filmleri ile tanınan ünlü komedyen Kevin Hart önümüzdeki sene Oscar Ödül Töreni'ni sunacak isim oldu. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili uzun bir duyuru yapan Hart şöyle söyledi:

"Yıllardır Oscar ödül törenini sunup sunmayacağım soruldu. Ben de bunun bir komedyen için hayatının fırsatı olacağını ve nasipse sunacağımı söyledim. Oscar Ödül törenini sunacağım için çok mutluyum."

Oscar Ödülleri Nedir?

Oscar akademi film ödülleri dünyanın en çok bilinen organizasyonudur. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından ilk defa 1929 yılında verilmeye başlanan Oscar ödülleri Hollywood film endüstrisinin gişe rakamlarını değiştirme gücüne sahiptir. Bir filmin, yönetmenin, senaristin ve oyuncunun Oscar'a aday gösterilmesi dahi bu kişilerin özgeçmişleri için kilometre taşı mesabesindedir.

Oscar ödülleri birçok kategoride verilmektedir. Bunlar arasında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Görsel Efekt gibi kategoriler bulunmaktadır.

Oscar Ödülleri Rekortmenleri

Oscar ödüllerinden sadece bir tanesini almak bile bu sektördekiler için onur kaynağıdır. Bununla birlikte bazı film ve kişiler rekor denecek başarılara imza atmışlardır. Örneğin: Ben-Hur (1959), Titanik (1997) ve Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) filmleri 11 adet Oscar ödülünü aynı anda kazanan filmler olarak tarihe geçti.

Perde Açılıyor (1950), Titanik (1997) ve La La Land (2016) 14 dalda Oscar'a aday gösterilerek en fazla adaylık rekorunu paylaşan filmler oldu.

Meryl Streep Oscar'a en fazla aday gösterilen oyuncu oldu. Ünlü aktris aynı zamanda üç kez bu ödülü kazandı.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS