Jeff Bezos Çıplak Fotoğrafla Şantaj Haberini Twitter'dan Duyurdu

Jeff Bezos şantaj haberini Twitter hesabından paylaştı.
Jeff Bezos Çıplak Fotoğrafla Şantaj Haberini Twitter'dan Duyurdu

Dün Amazon'un sahibi ve dünyanın en zengin iş adamı Jeff Bezos, çok ünlü bir gazetenin kendisine şantaj yaptığını duyurdu. Bezos Twitter'dan attığı mesajda olayla ilgili detaylı bilgi verdiği blog yazısının linkini de paylaştı.

Twitter her ne kadar aylık kullanıcı sayısında sürekli düşüş yaşasa da 126 milyon aktif günlük kullanıcı sayısıyla büyük bir medya gücü. İnsanlar ilgi alanları ile ilgili olayları İnternet'te sörf yaparken rasgele görmektense Twitter'ın seçici geçirgen özelliğini kullanarak hızlıca takip edebiliyor. Dolayısıyla Twitter çok büyük bir medya gücü.

Jeff Bezos da haberin hızlı ve anında yayılmasını sağlamak için Amerika tarihinin en büyük şantaj skandallarından birini sahibi olduğu The Washington Post gazetesinden değil de Twitter hesabından duyurdu. Kendisinin tam çıplak ve yarı çıplak fotoğraflarını öne sürerek şantaja maruz kaldığını duyuran Bezos, şantajcı gazetenin sahiplerine tabiri caizse orta parmak gösterdi.

 

 

Geçtiğimiz ay eşiyle boşanacağını da Twitter hesabından duyuran sade ve direkt bir mesajla duyuran ünlü iş adamının tavrı şaşkınlıkla karşılandı. Yine aynı açıklıkla uzun bir yazı kaleme alan Jeff Bezos şantajcıların iyi ki kendisine bu mesajları yazılı olarak gönderdiklerinin ve hukuki yollara başvuracağının altını çizdi.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS