Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw - Jenerikten Sonra Ekstra Sahne Var mı?

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw jenerikten sonra sahne sürprizi var mı?
Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw - Jenerikten Sonra Ekstra Sahne Var mı?

2001 yılında ilk Hızlı ve Öfkeli filmi vizyona girdiğinde kimse böyle büyük bir franchise olacağını tahmin etmemişti. Aradan geçen 18 yıla 8 Hızlı ve Öfkeli ve Hobbs & Shaw spin-off sığdıran yapımcılar hız kesmeden yoluna devam ediyor. Hobbs & Shaw ülkemizde de vizyona girdi. Eleştirmenlerden ve seyirciden geçer not alan ancak X-Men’in modern zamanlar versiyonu olmakla itham edilen Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw hakkında en merak edilen sorulardan biri de şu: Film bittikten sonra jeneriğin ortasında ya da sonunda ekstra sahne var mı? Final sahnesinin hemen ardından sinema salonundan ayrılsak bir şey kaybeder miyiz?

Aslında Hızlı ve Öfkeli serisinde jenerikten sonra sahne geleneği çok yaygın olarak devam ettirilmedi. Sekiz filmin sadece iki tanesinde ekstra sahne izledik. Dwayne "The Rock” Johnson ve Jason Statham özellikle Marvel filmlerinden alışık olduğumuz ekstra sahne konusuna çok da soğuk bakmıyor. Filmin uluslar arası başarısı göz önünde bulundurulduğunda aslında bu bir nevi mecburiyet.


Yeni Fragmanlar: 1917, The Irishman ve Once Upon a Time In Hollywood


Sorunun cevabına gelirsek, evet, Hobbs ve Shaw filminden sonra ekstra sahne var. Hem de üç tane. Ekstra sahnelerin iki tanesi jeneriğin ortasında yer alıyor. Sonuncusu ise en sonda. Ekstra sahnelerden filmin devamının geleceğini tahmin etmek zor değil. Yeni filmlerde yer alacak bazı isimleri bu sayede öğrenmiş oluyoruz ancak sürpriz bozan vermemek için sahnelerin detaylarını paylaşmıyoruz.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw film derecelendirme sitesi RottenTomatoes’da eleştirmenlerden yüzde 67 olumlu puan alarak taze seviyesine otururken, seyirciler filme yüzde 90 puan vererek destek oldu.


AKSİYON SİNEMASINDAN SICAK BAŞLIKLAR

 

 

Marvel'in Black Widow Sinema Filminde Birden Fazla "Black Widow" Olacak

Süper Kahraman Venom 2 Filminin Vizyon Tarihi Ekim 2020

Alita 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS