Halloween Gişede Venom'a Rakip Oldu

Halloween (Cadılar Bayramı) 80 milyon dolar barajını aşarsa Venom'u tahtından edebilir.
Halloween Gişede Venom'a Rakip Oldu

Halloween (Cadılar Bayramı) sinema filmi için en büyük test sona ermek üzere. Gişe rakamlarına bakıldığında korku sinemasının en başarılı örneklerinden biri olmaya aday olan Halloween eğer Amerika'da 80 milyon dolar barajını aşarsa bu ay vizyona giren bir başka gişe canavarının tahtını elinden alabilir. Venom: Zehirli Öfke'nin ilk hafta sonunda 80.255 milyon dolarlık gişe rekorunu kırması halinde Halloween tüm zamanların en iyi Ekim ayı açılışı rekorunun yeni sahibi olacak.

Jamie Lee Curtis'in 1978 yapımı filmin devamı niteliğindeki yeni Halloween filmi bu hafta vizyona girdi. Kuzey Amerika'da 3928 sinemada vizyona giren film eleştirmenlerden ve seyircilerden geçer not almayı başardı. Cadılar bayramı tatilinin de etkisiyle büyük bir seyirci kitlesine ulaşan film üç hafta önce vizyona giren bir anti-kahraman filmi olan Venom: Zehirli Öfke'nin tahtını sallamaya hazırlanıyor.

1978 yapımı, John Carpenter'ın Halloween filmi 325 bin dolarlık küçük bütçesiyle toplamda 47 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS