Game of Thrones'ta Ejderhaların Kaderi Ne olacak?

Game of Thrones'ta ejderhalara ne olacak?
Game of Thrones'ta Ejderhaların Kaderi Ne olacak?

Game of Thrones'da en çok merak edilen konulardan biri de ejderhaların kaderi. Viserion'un zombi bir ejderhaya dönüşmesinin ardından büyük bir şok yaşayan Game of Thrones hayran kitlesi ejderhaların büyük savaşı atlatıp atlatamayacağını merak ediyor.

Game of Thrones serisinin ve kitaplarının yazarı George RR Martin 1999'da verdiği bir röportajda ejderhaların neslinin tükendiğini ancak Westeros zamanında dünyanın birçok kısmının henüz keşefedilmediğini de söylemişti. Birçok yerde ejderhaların görüldüğüne dair söylentiler olsa da büyük üstadların bu söylentilere kulak asmadığını da eklemişti.

[Haberin bundan sonraki kısmında önceki bölümler hakkında sürpriz bozanlar verilmektedir. Yedinci sezonu ve öncesini henüz izlemediyseniz devamını okumamanız önerilir.]

Game of Thrones: Viserion

Game of Thrones: Viserion

Game of Thrones hayranları bu sözler ve dizinin gidişatına bakarak yeni sezon hakkında oldukça başarılı tahminlere imza atmış durumda. Herkesin mutabık olduğu konu şu: Ejderhalar Game of Thrones'un sekizinci sezonunun sonunda ölecek, ama bunun nasıl olacağını kimse bilmiyor. Bununla birlikte Daenerys'in üç ejderhasının özelliklerine bakarak birşeyler söylemek mümkün.

Boyut Önemli

Daenerys'in en büyük ejderhası Drogon. Bununla birlikte en küçük ejderha da Viserion. Viserion aynı zamanda en sakar ve insanlara karşı en sıcak ejderha. Yedinci sezonun sonunda Gece Kralı tarafından zombiye dönüştürülen Viserion, Drogon'un üçte biri kadar. Game of Thrones yapımcıları ejderhaların boyutlarını açıklamak için Drogon'un Boeing 747 boyutlarında olduğunu söylemişlerdi. Viserion için hesabı siz yapın.

Ejderhaların büyümesi hiç durmuyor. Yaşadıkları sürece sürekli büyüyen bu sihirli yaratıklardan Viserion artık bir zombi olduğu için bu durum kendisi için geçerli değil. Popüler bir hayran teorisine göre bu durum savaşın sonunda Drogon ve Rhaegal için de geçerli olmayacak çünkü hepsi tarihin tozlu sayfalarında bir anıya dönüşecek.

Game of thrones

Hangi Ejderha Diğerini Öldürecek?

Game of Thrones tarihi boyunca George RR Martin birçok ipucu verdi. Bu ipuçlarından bazıları enteresan kişi ve durumlarla ilgili. İlk sezonda Khal Drogo, Daenerys'in kardeşi Viserys'i öldürmüştü. Bu iki karakter aynı zamanda ejderhalardan ikisinin de isim babası. Aynı durumun ejderhalar için de geçerli olacağını söyleyen hayran teorisine göre ejderhaların en büyüğü olan Drogon, Viserion'u öldürecek.

Sekizinci Sezonda Yeni Bir Ejderha İle Tanışmamız Mümkün

Daenerys'in ejderhaları aslında Valyria halkının wyvern adlı bir kertenkeleden sihir kullanarak melezledikleri canlılar. Bununla birlikte gölgedeki topraklarda gerçek ejderhaların yaşadığından da bahsediliyor. Asshai adındaki bu topraklar aynı zamanda büyücü Melisandre'nin de memleketi. Melisandre'nin büyük savaşa bir ejderha sırtında çıkıp gelmesi beklenmedik bir durum değil.

Ejderhalar Neden Ölecek?

Dizinin tarihine ve olayların örgüsüne bakıldığında ejderhalar büyük savaşı atlatamayacak. George RR Martin sık sık tarihin tekerrürden ibaret olduğunu ve insanların bunu unuttuğunu söyledi. Game of Thrones tarihinde daha önce de ejderhalar ortadan kaybolmuş ve yine zombiler dünyayı istila etmişlerdi. Ayrıca Daenerys, üç ejderhasıyla birlikte Westeros'u istila eden ikinci Targaryen.

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Game of Thrones'un sekizinci ve final sezonunda ejderhaların öleceği kesin.

Game of Thrones sekizinci ve final sezonu 14 Nisan'da ekranlarda olacak.


Game of Thrones ejderhaları hakkındaki en popüler haber: Game of Thrones'ta Ejderha Öldürmenin 6 Yolu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS