Game of Thrones Mezarlığı Epey Kalabalık

Game of Thrones Mezarlığı Ziyarete Açıldı.
Game of Thrones Mezarlığı Epey Kalabalık

Pazar günü son sezonu ekranlara gelecek olan Game of Thrones çılgınlığı bitmiyor. Dizideki karakterlerle duygusal bağ kuran milyonlarca hayran için yeni bir haber geldi. Avustralya'da bir Game of Thrones mezarlığı açıldı.

Avustralya'da faaliyet gösteren Foxtel, HBO'nun ünlü dizisi Game of Thrones'un ülkedeki yayın haklarına sahio. Foxtel, Sidney'de bir Game of Thrones mezarlığı yaptırdı. Mezarlıkta yedinci sezonun sonuna kadar ölen ünlü karakterlerin ve çöken hanedanlıklara ait anıtlar bulunuyor.

Sidney'in Centennial Park'ında 2000 metre karelik bir alan satın alan televizyon kanalı, burada şimdiye kadar ölen kişilerin mezarlarını dikti. Mezarlıkta biri Stark diğeri de Baratheon olmak üzere iki aile mozolesi bulunuyor. Stark ailesinin üyeleri şimdiye kadar hep korkunç bir sonla öldü. Ned Stark'ın kellesi vurulurken, oğlu Robb ve karısı Catelyn, Kızıl Düğün'de katledildi.

Stark Ailesinin Mozolesi

Stark Ailesinin Mozolesi

Diğer mozolede ise Tarth'lı Brienne tarafından öldürülen Stannis ve karısı Selyse'nin isimleri göze çarpıyor. Stannis'in kendi kızını yakarak kurban vermesi Game of Thrones tarihinin en korkunç sahnelerinden biri olarak hatırlanıyor. Stannis'in karısı Selyse bu olayın ardından kendini asarak intihar etmişti.

Game of Thrones mezarlığında Baratheon ailesinin mozolesi.

Game of Thrones mezarlığında Baratheon ailesinin mozolesi.

Mezarlıkta ayrıca dizinin korkunç karakterlerinin mezarları da bulunuyor. Ramsay Bolton, zehirlenerek öldürülen ve Game of Thrones'un sen nefret edilen karakterlerinden biri olan Joffrey Baratheon, Tywin Lannister, Khal Drogo, Lord Petyr "Serçeparmak" Baelish ve Prens Oberyn Martell gibi trajik bir sonla ölen kişilerin mezarları burada.

Fotoğrafların üstüne tıklayabilirsiniz.

Mezarlık 12 ile 14 Nisan tarih ve 07:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Game of Thrones 14 Nisan'da sekizinci ve son sezonuyla ekranlarda olacak.


Game of Thrones ile ilgili en popüler haberler:

Game of thrones

Game of Thrones'ta Ejderhaların Kaderi Ne olacak?

Westworld ve Game of Thrones Dünyaları Birleşti

Game of Thrones'da Hayatta Kalacak Olan Kişi

Game of Thrones Yeni Sezon Süreleri Belli Oldu

Game of Thrones Muazzam Bir Savaş Sahnesiyle Final Yapacak

 


Game of Thrones Yeni Sezon Fragmanı
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS