Game of Thrones: Demir Taht'a Kim Oturacak?

Demir Taht'a kim oturacak?
Game of Thrones: Demir Taht'a Kim Oturacak?

Game of Thrones sekizinci ve final sezon büyük finale gümbür gümbür yaklaştı. Şaşırtan ölümler, deli katliamlar ve yıkılan duvarlar derken yeni sezonun her bölümü seyirciyi şok etmeyi başardı. Peki bunca ölümün ardından Demir Taht'a kim oturacak? Dünyayı yönetmeye en çok layık olan kim?

[Haberin bundan sonraki kısmı Game of Thrones sekizinci sezonu hakkında ciddi sürpriz bozanlar içermektedir. Yeni sezonun ilk beş bölümünü henüz izlemediyseniz haberin bundan sonrası sizin için değil. Siz de Game of Thrones'da Ejderha Öldürmenin 6 Yolu'nu okuyarak teselli olabilirsiniz.]

via GIPHY

Game of Thrones sekizinci sezonu her bir bölümde şok üstüne şok yaşattı. Bunlardan bazıları tatmin edici ölümlerdi, bazıları ise buruk bir anıya dönüşüverdi. Arya'nın Gece Kralı'nı çok şık bir hareketle öldürmesi hafızalara büyük bir keyifle kazınırken, Viserion'un ve Rhaegal'ın ölümleri beklenmekle birlikte içimizi burktu.

Cersei'nin ölümünün Arya'nın elinden olmasını beklerken çöken sarayın altında kalması manidar olmakla birlikte istediğimiz gibi bir tatmin vermedi. Bununla birlikte Daenerys'in tüm şehri yakıp yıkması beşinci bölüme muazzam miktarda adrenalin pompaladı. Jon ve Tyrion tüm bu olanları korku ve şaşkınlık karışımı bir şok darbesiyle karşılarken seyircinin aklına o malum soru geliverdi. Tahta kim oturacak?

via GIPHY

Bundan sonra hepimiz biliyoruz ki Daenerys, Demir Taht'a oturmaya layık biri değil. Drogon'a tüm şehri mukavvadan bir köy gibi yakıp yıktıran Dany'nin haklı bir gerekçesi olduğunu biliyoruz, Cersei daha azını hak etmiyordu ancak on binlerce masumu katletmesi savaşın hiçbir kuralı ile açıklanamaz. Dolayısıyla Dany'nin tahta oturmayacağını tahmin etmek zor değil.

via GIPHY

Jon'un tahta neden oturmayacağını henüz kestiremiyoruz, muhtemelen son bölümde Dany ile aralarındaki tüm bağlar koparken başına türlü türlü haller gelecek. Jon tahtın haklı varisi ve otursa herkesin gönlündeki yıldız olacağı kesin ancak tüm bu savaşlar, katliamlar ve entrikalar içinde her zaman aklı selimi konuşturması, masumları düşünmesi ve özünde iyi biri olması sebebiyle kurnaz cüce Tyrion tahtın en güçlü adayı görünüyor. Böylece seyirciye sol gösterip sağ çakan yönetmen ve senaristler de Game of Thrones defterini muazzam bir sürprizle noktalamış olur. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS