Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Film Eleştirisi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Film Eleştirisi
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Film Eleştirisi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya bir hikayeye konabilecek en güzel noktayı koymayı başarmış. Dreamworks Stüdyoları'nın ilkiyle kalbimize dokunan, ikincisi ile çok birşey anlatmasa da ilkinin hatrına keyifle seyrettiğimiz Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi bundan daha güzel bağlanamazdı.

Bir zamanlar ejderhalardan nefret eden Berk artık ejderhaların etrafta güvenle cirit attığı, tuhaf insanlarla birlikte huzur içinde yaşadığı bir yere dönüşmüştür. Öte yandan bu pullu yaratıklar o kadar çoğalmıştır ki bu durum başkalarının da dikkatini çekmeye başlar. Katil hırsızlar şehrindeki Grimmel (F. Murray Abraham) gibi karanlık tipler ejderhaları yakalayıp, öldürmek için gizli gizli planlar yapmaktadır.

Kamp yerinin yeni şeşi Hıçkırık (Jay Baruchel) çok sevdiği ejderhaları korumak için başka bir yere taşınmaları gerektiğine karar verir. Ejderhaların ana vatanı olan Gizli Dünya'ya giderek Grimmel'ın şerrinden kaçmak için hep birlikte yola çıkarlar ama bu yolculuk Dişsiz'in hayatta kalan tek Night Fury ejderhası olmadığını öğrenmeleriyle birlikte tuhaf bir hal alır. Dişi bir Night Fury ejderhasının Dişsiz'in gönlüne girmesiyle birlikte romantizm doruklara çıkarken yolculuk ikilemler ve kavgalarla dolu keyifli bir serüvene dönüşür.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya görsel olarak muazzam bir film. Özellikle Dişsiz ve kız arkadaşının rengarenk bulutlar ve şelaleler arasındaki uçuş sahnesi tek kelimeyle muazzam.

...ama bu filmi bu kadar güzel yapan tek şey başarılı görsel efektleri değil. Seslendirme ekibi ancak bu kadar başarılı bir iş çıkarabilirdi. Örneğin Gerard Butler Hıçkırık'ın babası rolüyle hayatındaki birkaç iyi performanstan birini sergilemeyi başarmış. Kariyerinde sürekli bir düşüşe geçen oyuncu ejderhalar sağolsun, öz geçmişine parlak bir cila vurmuş.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya, serinin en başarılı ve en dokunaklı filmi. Hikaye öylesine güzel ve duygusal bir sonla bağlanıyor ki bundan sonra yeni bir film yapmalarını istemezsiniz. Renkli, tuhaf, romantik ve acayip keyifli bu filmi ailecek çok seveceksiniz.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Mydoviz Puanı: 5/5


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Künyesi

Yönetmen: Dean DeBlois   |   Senaryo: Dean DeBlois, Cressida Cowell   |   Oyuncular: Jay Baruchel, America Ferrera, F. Murray Abraham   |   Orijinal Adı: How to Train Your Dragon: The Hidden World   |   Süresi: 1 saat 44 dakika   |   Türü: Animasyon, Aksiyon, Macera


 


 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS