Deadpool 2, Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nı Yerinden Etti

Cable (Josh Brolin) - Deadpool 2
Deadpool 2, Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nı Yerinden Etti

Ryan Reynolds'un 18 yaş sınırı ile vizyona giren filmi Deadpool 2, kazandığı gişe başarısıyla Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nı yerinden ederken rekor kırmayı başardı. Film Kuzey Amerika'da vizyona girdiği 4349 lokasyonda 133,5 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

Fox'un 18 yaş sınırı ile vizyona soktuğu ikinci filmi Deadpool 2, Perşembe akşamı 18,6 milyon dolar bilet sattı. Bu rakam Perşembe gösterimleri için elde edilen en iyi gişe başarısı. Geçtiğimiz yıl bir korku klasiğine dönüşen O (It) Perşembe gösterimlerinde 13,5 milyon dolar kazanmıştı. Deadpool 2 18 yaş sınırı bulunan filmler arasında bu rekorun yeni sahibi olmayı başardı.

Deadpool 2, 2016 yılında vizyona giren serinin ilk halkası Deadpool'un haftasonu gişe rakamlarını da geçerek tahtın yeni sahibi oldu. Deadpool açılış hafta sonunda 132,4 milyon dolarlık bilet satmıştı ancak şimdiye kadarki rakamlara bakıldığında Deadpool 2 bu rekorun yeni sahibi. Ryan Reynolds'un direk seyirciyle konuştuğu aşırı kanlı filmi Deadpool Kuzey Amerika'da 363 milyon dolar, tüm dünyada ise 783 milyon dolar gişe hasılatı yapmayı başarmıştı. Bu rakamların ardından çekilmesine kesin gözüyle bakılan ikinci film 2 yıl aradan sonra yeni rekorları kırmak için vizyona girdi.

27 Nisan'da vizyona giren Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı, Perşembe gününe kadar listenin zirvesinde bulunuyordu ancak DP 2'nin gelişiyle birlikte zirvede tutunmayı başaramadı.

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS