Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde Hangi Bölümler Var?

Ankara Şehir Hastanesi'nde hangi bölümler var?
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde Hangi Bölümler Var?

Toplam yatak kapasitesi ile dünyanın üçüncü en büyüğü olan Ankara Şehir Hastanesi vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Bilkent mevkiinde yer alan hastane açıldığı günden bu yana yoğun bir taleple karşı karşıya. Vatandaşlar Bilkent Şehir Hastanesi ya da diğer adıyla Ankara Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir, Ankara Şehir Hastanesi'nde hangi bölümler var, ALO182 üzerinden randevu alabilir miyim gibi soruların cevabını merak ediyor. Ankara Şehir Hastanesi'ndeki bölümler ve servis veren kliniklerin detayları haberimizde.

Ankara Şehir Hastanesi toplamda 9 ana birimden oluşuyor. Bunlar: Genel Hastane, Ana Hastane Binası, Kalp ve Damar Hastanesi, Nöroloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Psikiyatri Hastanesi.

Bilkent Şehir Hastanesi Genel Hastane'de bulunan poliklinikler: Kulak Burun Boğaz, Endokrin, İç Hastalıkları, Tıbbi Genetik, Plastik Cerrahi, Göz, Genel Cerrahi, Gastroenteroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikiyatri, Odyometri'dir.

Vatandaşların en çok merak ettiği Ankara Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir? sorusunun cevabı detaylı olarak diğer sayfamızda.

Bununla birlikte Kalp Damar Hastanesi de servis vermeye başlamıştır. Ankara Şehir Hastanesi Kalp Damar bölümünde bulunan poliklinikler: Kardiyovasküler Cerrahi, Kardiyoloji
Göğüs Hastalıkları, Allerji ve İmmünoloji, Göğüs Cerrahisi'dir.

Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi de oldukça kapsamlı bir şekilde hizmet vermektedir. Vatandaşlar Bilkent Şehir Hastanesi'nde Nöroloji, Ftr, Çocuk Hastalıkları, Dermatoloji, Beyin Cerrahi, Enfeksiyon Hastalıkları, Ortopedi, Spor Hekimliği ve Adli Tıp polikliniklerinden hizmet alabilmektedirler.

Son olarak da Onkoloji Hastanesi'nde Aile Hekimliği, Sağlık Kurulu, Nefroloji, Romatoloji, Gastroenteroloji Cerrahi, Tıbbi Onkoloji, Hematoloji, Üroloji, Algoloji, Geriatri doktorları hizmet vermektedir.Ankara Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde toplamda 3810 yasak bulunmaktadır. Bunlardan 562 tanesi genel hastane binasında yer alırken kalanı muhtelif bölümlere dağıtılmıştır. Toplamda 674 bin metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi'nde ayrıca 6818 araçlık büyük bir otopark bulunmaktadır. Hastane dünyanın en büyüklerinden biridir toplam kapalı alanı 1.312.358 metrekaredir.

Kalp ve Damar Hastanesi Binası: 441 yataklı

Nöroloji Hastanesi Binası: 506 yataklı

Çocuk Hastanesi Binası: 599 yataklı

Kadın Doğum Hastanesi Binası:542 yataklı

Onkoloji Hastanesi Binası: 588 yataklı

Ana Hastane Binası: 72 yataklı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Binası:300 yataklı

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Binası: 100 yataklı

Medikal Gözlem Kliniği: 100 yataklı

Yoğun Bakım ünitesi: 696 yataklı

Diyaliz Merkezi: 38 yataklı

Kemoterapi Merkezi: 127 yataklı


İlginizi Çekebilecek Bir Diğer Haber: Şehir Hastanesi'ne Nasıl Randevu Alınır?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS