WhatsApp'a 4 Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp'a 4 Yeni Özellik Geliyor!

Android telefonlar üzerinden WhatsApp kullanan kişilere güzel bir haber. WhatsApp iPhone üzerinde kullanılan veya tamamen yeni bazı özellikleri Android telefonlara getirmeyi planlıyor. Şu anda test aşamasında olan bu dört özellikle ilgili tüm detaylar şunlar.

WhatsApp'taki Engelli Kullanıcılara Yönelik 1. Özellik

Engellenen kullanıcıların engelini kolayca kaldırmaya yönelik. Kişi listesinde engellediğiniz bir kullanıcının üstüne parmağınızı basılı tuttuktan sonra açılan menüden Engeli Kaldır seçeneğine tıklayarak kişinin üstündeki engeli kaldırmanız mümkün.

WhatsApp Gruplarına Bağlantı Yolu İle Davet

iPhone'larda kullanılan özellik Android telefonlara da geldi. Bağlantı Yolu İle Davet Et özelliği sayesinde bir kullanıcıyı gruplara davet etmek mümkün. iPhone kullanıcılarının uzun zamandır tadını çıkardığı bu özellik sayesinde artık Android kullanıcıları da bağlantı göndererek davet edebiliyor.

Telefonu Sallayarak WhatsApp'a Sorun Bildirimi

Mobil cihazların ilk çıktığı dönemlerde de üstüne onlarca uygulama geliştirilen el hareketlerinden biri de telefonu sallamaktı. Bu el hareketi sayesinde kırbaç sesi çıkaran uygulama bunlardan en meşhuru. WhatsApp da herhangi bir sorunu bildirmek isteyen kullanıcıların işini kolaylaştırmak için bu el hareketini yeni sürümüne eklemiş durumda.

WhatsApp Gruplarında Üyelere Yetki Verilmesi

Yönetici ayarlarında da yeni bir özellik eklendi. Yönetici ayarları sayesinde WhatsApp grup yöneticileri, üyelere bazı yetkiler verebilecek. Üyelerin kendisine doğrudan mesaj göndermesine de olanak tanıyan bu yetki özelliği sayesinde grup üyeleri grup bilgilerini değiştirmek gibi bazı yetkilere kavuştu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS