Tesla 123 Bin Arabasını Geri Çağırdı!

Tesla 123 Bin Arabasını Geri Çağırdı!

Elektrikli araba üreticisi Tesla dünya çapında 123.000 adet Model S arabasını geri çağırdı. Nisan 2016'dan önce üretilen araçlarda direksiyonda zorlanma problemleri görülebileceği söylendi.

Tesla'dan Model S müşterilerine gönderilen e-postada, "civatalarda aşınma olması durumunda arabayı yine de kullanmaya devam edebilirsiniz ancak güç yardımı zayıflayacağından veya tamamen kaybolacağından daha fazla güç kullanmak gerekebilir." Bu aşınmanın daha çok yollarda tuz kullanılan soğuk iklim ülkerindeki araçları etkilediğinin de belirtildiği mesajda "bu husus düşük hızlarda araba kullanırken yada arabayı park ederken zorluk çıkarabilir ancak çok düşük direksiyon gücüne ihtiyaç duyulan yüksek hızlarda hissedilmeyecektir" denildi.

Tesla eğer herhangi bir problem ya da zorluk yaşanmıyorsa müşterilerin arabalarını rahatlıkla kullanmaya devam etmelerini ve bulundukları bölgede bu problemin çözümü için gerekli donanımın tedarik edilmesi durumunda bir saatlik bir montaj için arabalarını yetkili servise getirmeleri gerektiği uyarısında bulunuldu.

Daha Önce de Oldu!

Tesla daha önce de araçlarını geri çağırmıştı ancak ilk defa bu kadar yüksek sayıda araç için harekete geçildi. 2015'de 90.000 Model S, hatalı emniyet kemeri için geri çağrılmıştı. Yine geçen sene 53000 Model S ve Model X park freni arızası sebebiyle teknik servise çağrılmıştı.

Tesla Motors, Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu tarafından ölümcül bir kazaya sebep olan Model X yüzünden soruşturmaya maruz kaldı. Son 12 gün içinde şirket hisselerinin yüzde 25 oranında değer kaybettiği bu günlerde CEO Elon Musk zor günler yaşıyor.

 

 

 

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS