Youtube Music ve Youtube Premium Yakında Geliyor!

Google, Youtube Red'e Elveda Dedi
Youtube Music ve Youtube Premium Yakında Geliyor!

Google, Youtube Red hizmetini ikiye bölme kararı aldı. Youtube Music ve Youtube Premium olarak sunulacak yeni hizmetlerin ücretli versiyonlarında reklam yayınlanmayacak.

Youtube Music

Youtube Music

Youtube Music, Google’ın Spotify’a rakip olması beklenen yeni servisinin adı. Bedava seçeneğinde reklam gösterilecek olan Youtube Music, aylık 9,99 dolar abonelik ücreti karşılığında reklamsız olarak da kullanılabilecek. Yeni müzik servisi sanatçıların resmi olarak yükledikleri parçaları ve şarkı sözlerinin bulunduğu videoları otomatik olarak ayrıştırarak müzik listelerini güncelleyecek. Google'ın yapay zekası sayesinde "ıslık çalan o popüler şarkı" gibi aramalara da cevap verilecek.

Youtube Music ve Youtube Premium Paketleri

Youtube Music ve Youtube Premium Paketleri

Youtube Premium ise Youtube Red olarak da bilinen orijinal içerik sunma servisinin yeni adı. Aylık abonelik ücreti 11.99 dolar olarak belirlenen Youtube Premium, Youtube Music servisindeki tüm içeriklerin yanı sıra komedi, drama ve aksiyon filmleri gibi içerikler de yayınlayacak. İngiltere, Almanya, Fransa, Meksika ve diğer ülkelerden filmlerin de yer alacağı servis daha çok dizi ve sinema filmleri yayınlayacak.

Google hali hazırda Youtube Red kullanıcılarına bir güzellik yapacak. Youtube Red aboneleri Youtube Premium’a otomatik olarak geçiş yaparken, abonelik ücretleri değişmeyecek. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Güney Kore çok yakında Youtube Premium’a geçiş yapacak.

Youtube Music, 22 Mayıs Salı günü Youtube Red servisinin yayında olduğu ülkelerde devreye alınacak. Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere’de ise birkaç hafta içinde yayınlanmaya başlayacak.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS