Xiaomi Redmi 8A En Ucuz Akıllı Telefonlardan Biri Oldu

Xiaomi Redmi 8A kaç lira?
Xiaomi Redmi 8A En Ucuz Akıllı Telefonlardan Biri Oldu

Akıllı telefon piyasasında fiyatlar henüz düşme trendine girmedi. Çoğunluğunu ithal telefonların oluşturduğu telefon piyasasında Çin'in de rekabete dahil olmasıyla birlikte kıran kırana bir rekabet yaşanıyor ancak özellikle Samsung ve Apple marka ürünlerde indirim görmek mümkün değil.

Apple geçtiğimiz Eylük ayında çıkardığı 6,5 inç ekranlı ve 512 GB hafızalı iPhone 11 Pro Max'ı 14 bin 999'liradan satıyor. Aynı telefonun daha düşük ekranlı versiyonu ise 1000 lira düşük bir fiyat etiketiyle satılıyor.

Bununla birlikte Samsung reyonlarında da Samsung Galaxy Note10+ en pahalı ürün olarak dikkat çekiyor. Star Wars filminin konseptiyle tasarlanan Samsung Galaxy Note10+ Star Wars Special Edition 11 bin 999 liralık fiyat üzerinden satılıyor. Samsung, Apple'dan farklı olarak düşük gelir grubuna hitap eden modeller de sunuyor. Samsung Galaxy A2 Core 799 lira fiyat etiketiyle Samsung online mağazasının ucuz modeli.

Apple ve Samsung akıllı telefon piyasası Çinli Xiaomi ve Huawei'nin girişiyle birlikte rekabette zor günler yaşıyor. Her ne kadar Çinli ürünler, Amerika ve Güney Kore menşeili iki teknoloji devinin fiyatlarını düşürmeye yeterli olmasa da özellikle düşük fiyat grubu için oldukça başarılı alternatifler sunuyor.

Xiaomi Redmi 8A bunlardan biri. Google ile Android işletim sisteminin kullanımı konusunda çalkantılı günler yaşasa da Çinli teknoloji firmaları Android'den vazgeçmemiş görünüyor. Xiaomi Redmi 8A 32 GB modeli ortalama 950 lira üzerinden müşteri buluyor. 2 GB RAM, 12 MP kamera çözünürlüğü, 8 MP ön selfie kamerası ve 5000 mAh piliyle Xiaomi Redmi 8A sosyal medya kullanımından, oyunlara, pratik mesajlaşma ara yüzlerinden ergonomiye ve farklı renk seçeneklerine kadar tüketicilerin hemen hemen tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS