WhatsApp ve Instagram’ın İsmi Değişiyor

Mark Zuckerberg patron olduğunun bilinmesini istiyor.
WhatsApp ve Instagram’ın İsmi Değişiyor

Facebook sosyal medya konseptini tamamıyla değiştirmesinin yanı sıra bu konuda tekel olma yolunda en büyük adımını WhatsApp ve Instagram’ı satın alarak yaptı. Özellikle gençler arasında popüler olan Instagram ve WhatsApp şirketin şemsiyesi altına girdiğinden beri büyük değişimler yaşandı. Bunların en büyükleri de uygulamarın önceki patronlarını işten kovmak olmuştu. Zuckerberg'in hamleleri bununla sınırlı değil. WhatsApp ve Instagram'ın isimleri patronun kim olduğunu hatırlatacak şekilde değişiyor.

Facebook, gençler arasındaki popülerliğini iyice kaybetti ancak bu açığı Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine dahil ederek gidermişti. Bu iki uygulamanın kendi yol haritalarına müdahale etmeyeceklerinin sözünü veren Mark Zuckerberg ağırlığını iyice hissettirmek istemiş olmalı ki Instagram ve WhatsApp’ın ismini değiştirme kararı aldı.


Facebook Kullanıcı Adı ve Profil Adı Nasıl Değiştirilir?


WhatsApp ve Instagram'ın yeni adları WhatsApp from Facebook ve Instagram from Facebook oldu. Uygulamaların yeni isimleri App Store ve Google Play mağazalarında ve mobil cihazların ekranlarında görünecek. Facebook daha önce artırılmış gerçeklik için gözlük üreten Oculus için de aynı kararı almıştı.

Facebook’un bu kararının kullanıcı trendlerine nasıl yansıyacağı henüz belli değil. Gençler Instagram’ı çok severken Facebook’u artık yaşlıların mekanı olarak tanımlayabiliyor. Bununla birlikte Instagram’ın Facebook tarafından satın alındığını bilen kişi sayısı çok az. Facebook’un isminin Instagram’ın kullanım oranlarını düşürmesinden endişe ediliyor.

Ayrıca bu kararın Facebook’un tekelleşme yolunda soruşturma geçirdiği şu günlerde gelmesi Mark Zuckerberg’in hükümete meydan okuması olarak değerlendirildi. Facebook sahip olduğu tüm ürün ve servislerde kendi markasının öne çıkmasını istiyor. 


FACEBOOK'TAN EN SICAK DİĞER HABERLER

 

Facebook Amerikalı Gençleri Kaybediyor

Facebook'un Güvenli İnternet Moderatörleri Şikayetçi

Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp Kullanıcılarını Birbirine Bağlıyor

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS