iPhone Kaç Lira?

Apple CEO Tim Cook firmanın Türkiye pazarındaki satışlarından memnun değil.
iPhone Kaç Lira?

Apple App Store'daki uygulamalara yaptığı zamla medyanın gündeminde. App Store'daki uygulama fiyatlarına 4 kat zam yapan Apple'ın bu hamlesinin ardından iPhone fiyatları merak konusu. Firma Türkiye'deki satışlarını artırmak için iPhone 7 ve iPhone 8 modellerine 31 Ekim itibariyle zam yapmıştı. iPhone modellerinin indirimli fiyatları haberin detaylarında.

Dünyanın en byük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, Samsung ile büyük bir rekabet içinde. Android marketin en büyük telefon üreticilerinden biri olan Samsung Note ve Galaxy serisi iPhone modellerine meydan okuyor. Bu sebeple birlikte dolar kurundaki yükselmeyi gerekçe göstererek ülkemizdeki iPhone fiyatlarına büyük bir zam yapan Apple, üçüncü çeyrek satış rakamlarından pek memnun kalmadı. Firma ay başından itibaren iPhone modellerine indirim yaptı.

Bazı iPhone modellerinde 1000 liraya yakın indirim yapılırken, bazı modeller için 700 lira indirim uygun görüldü. Yılbaşından önce alışveriş sezonunda satış performansını artırmak isteyen Apple'ın yeni rakamları şu şekilde:

iPhone Kaç Lira?

iPhone Kaç Lira?

Yeni fiyatlar sonrası iPhone satışlarının artıp artmayacağı merak konusu. Apple'ın Türkiye pazarında daha agresif indirim politikaları ile rakiplerine meydan okuması bekleniyor. Zira yeni fiyatlardan tüketici hala memnun değil. Apple Türkiye mağazasından alınabilecek en üst model iMac Pro'nun fiyatı 108 bin liradan fazla.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS