Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp Kullanıcılarını Birbirine Bağlıyor

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger kullanıcılarını birbirine bağlıyor.
Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp Kullanıcılarını Birbirine Bağlıyor

Facebook şemsiyesi altındaki sosyal medya ağlarını birbirine bağlamaya hazırlanıyor. Messenger, Instagram ve WhatsApp kullanıcıları bundan sonra birbirine mesaj gönderebilecek. Üstelik gönderilen tüm mesajlar şifreli olacak.

Facebook sosyal medya dünyasının devi olarak kalmak için her türlü stratejiyi hayata geçiriyor. Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı da bünyesinde bulunduran firma platformlar arası mesajlaşma altyapısı için geliştirme çalışmalarına başladı. Her bir platform kendi faaliyetlerine devam etmeyi sürdürecek ancak herhangi bir diğer sosyal medya ağından kullanıcılarına da mesaj gönderebilecek. Facebook ağlar arası çapraz mesajlaşma altyapısını ne zaman devreye alacağını açıklamadı.

Mesajların uçtan uca şifreli olması ile kullanıcılara daha güven veren bir ortam sunmak isteyen Facebook, bu sayede kullanıcıların sadakatini artırmayı amaçlıyor. Bu sayede aynı zamanda reklam verenlere de daha fazla seçenek sunmak istiyor.

Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı da bünyesinde bulundurduğu göz önüne alındığında dünyanın en büyük sosyal medya platformu. Ağlar arası mesajlaşma servisinin hizmete girmesiyle birlikte Facebook, Apple’ın iMessage ve Google’ın mesajlaşma servislerinden daha büyük bir mesaj platformu olacak. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS