Facebook kripto para ekibini kurdu!

Facebook Blok Zinciri Teknolojisine Yatırım Yapıyor
Facebook kripto para ekibini kurdu!

Facebook kendi kripto para birimini kurmaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi platform üzerindeki para transferlerini kolaylaştıracak kripto teknolojiler hakkında çalışma yapmak üzere bir ekip kurdu bile.

Facebook kripto para birimi hakkında çok fazla detay vermiyor ancak geleceğin teknolojisi olarak görülen blok zinciri çalışmalarına hız verdiği biliniyor. David Marcus bu hafta başında blok zinciri ekibinin başına geçti. Ekip sosyal medya platformu üzerinde gerçekleşen ödemelerin Facebook’un kendi para birimi üzerinden yapılması için çalışacak. Facebook’un kullanıcı profili ve şimdiye kadar açıklanan şirket stratejilerine bakıldığında sosyal medya devinin çalışma modelinde büyük bir kayma söz konusu.

Ekibin görevlerinden biri de sıfırdan başlayarak blok zinciri teknolojisinin imkanlarından faydalanarak Facebook’un yeniden geliştirilmesi. Uzmanlar gelecekte geleneksel İnternet mimarisinden dağıtık, çok daha esnek ve şifreli bir yapıya geçileceğini söylüyor. Dolayısıyla Facebook’un yeni blok zinciri takımının bir diğer işi de şirket genelinde bu devrimin yapı taşlarını hazırlamak olacak.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS