Facebook Amerikalı Gençleri Kaybediyor

Facebook genç Amerikalıları kaybediyor.
Facebook Amerikalı Gençleri Kaybediyor

Facebook kimilerine göre aşırı kalabalık ve eğlenceli bir mekan olmaktan çok uzaklaştı. Özellikle genç nesil eskiden Facebook'ta buluştukları arkadaşlarıyla Fortnite ve PUBG gibi oyun platformlarında görüşüyor. Buna bir de Facebook'un kişisel verilerin gizliliği konusunda sürekli azarlanması ve medyada bombardımana tabi tutulması da eklenince sosyal medya devi kanamaya başladı.

Facebook genç kullanıcıları kaybediyor. Facebook sadece Amerika'da 2017 yılından beri 15 milyon kullanıcı kaybetti. Edison Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre Facebook Amerikalı gençlerden gittikçe uzaklaşıyor.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg

Sosyal medya devi özellikle 12 ile 34 yaş arasındaki kilit bir önem taşıyan genç kitlesini kaybediyor. Bununla birlikte facebook kullanan 55 yaş üstündeki demografide bir artış söz konusu. Facebook'tan kaçan kullanıcıların çoğu soluğu bir başka Facebook uygulaması olan Instagram'da alıyor.

Facebook'un son çeyrek rakamları karlı bir döneme işaret etse de bu rapor global bir nitelik taşıyor. Edison Research ise odak grubu olarak Amerikalıları seçmiş durumda. 


Sitemizde İnternetle ilgili en popüler haberler:

Momo Neden Yasaklanmıyor?

Mavi Balina Nasıl Oynanır ve Neden Yasaklanmıyor?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS