Sanal Paralar Düşüşe Geçti!

Sanal Paralar Düşüşe Geçti!

Son bir haftadır sanal paralar büyük bir düşüş yaşadı. Piyasa hacmi en yüksek ilk 100 sanal para kurlarına bakıldığında kripto para piyasasındaki gerginlik sadece birkaç şirketin faaliyetleri ile sınırlı değil.

Bitcoin haftanın son gününde %12 düşüş yaşayarak 8776,50 Dolar'a geriledi. Son bir gün içinde 8,160 Milyar dolarlık işlem hacmini gören Bitcoinin piyasa değeri 149 Milyar Dolar'a düştü.

Ethereum da geçtiğimiz yedi gün boyunca düşüş yaşadı. Bir hafta boyunca %21 civarında düşüş yaşayan Ethereum 677,62 Dolar'dan işlem görüyor. Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren 2,1 Milyar Dolar'lık işlem hacmini gören Ethereum'un serbest piyasa değeri 66,460 Milyar Dolar'a geriledi.

Sanal paralardaki bu düşüşlerin Amerika ve Avrupa'daki yeni düzenleme beklentilerine bağlı olduğu değerlendiriliyor. Venezuela'da da milli sanal para birimi petronun Ulusal Meclis tarafından geçersiz ilan edilmesi piyasa hacmi anlamında çok büyük bir etkiye sebep olmasa da muhalif kanatların düzenlemelere olan etkisini gözler önüne sermesi sebebiyle önemli bir husus olarak görülüyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Ekonomi

Diğer Haberler

Yaşam

Diğer Haberler

İş Dünyası

Diğer Haberler

Teknoloji

Diğer Haberler