Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasası Yine Gergin

Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasası Yine Gergin
Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasası Yine Gergin

global arenada hızla yoluna devam eden sanal para piyasası altın ve döviz piyasasına göre daha hareketli. Merkezi bir garantörlük sunmadığı için dijital para uzmanlarına göre sanal paralar zor günler geçirse de ileride kazandıracak. Peki yüksek riskli olduğu vurgulanan bitcoin yükselir mi? foreks profesyonellerinin yanı sıra küçük yatırımcıların da takip ettiği bitcoin ne kadar? Detaylı analiz bilgileri haberin detaylarında.

dijital para birimleri bir günlük zaman diliminde gerçekleşen işlem hacmi sonunda 115.79 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

XBT olarak da kısaltılan bitcoin an itibarıyla 3623.54 Dolar üstünden talep görüyor. Güncel döviz kuru üzerinden hesaplandığında 19222.87 Türk lirası. Ayrıca herhangi bir garantör kuruluşa bağlı olmayan bitcoin geçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 0.87 değer farkı kaydetti.

Metaverse Etp Son Bir Günün Yatırım Şampiyonu

Güncel dijital para rakamlarına bakıldığında son bir gün içerisinde Metaverse ETP, Huobi Token ve Komodo umut verici görünüyor. öbür taraftan Bancor, USD Coin ve Stratis ise aynı süre içinde en hızlı düşen üç kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Bitcoin, Ethereum ve XRP dijital para piyasasının en yüksek hacimli emtiaları. Sadece bu üç para birimi dijital para piyasasının yüzde 76.48 tutarındaki kısmına tekabül ediyor.

Bitcoin
yeni dünyanın para birimi olarak görülen bitcoin zirveyi hiç bırakmıyor. yüksek riskli mülk olarak kabul edilen Bitcoin an itibarıyla 3623.54 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 19222.87 TL seviyesinde. Bitcoin geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 4.60 değer farkı yaşadı.

Ethereum
ether 638.60 TL seviyesinde talep görüyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 11.89 değer farkını gördü.

Ripple
Ripple ya da kod adıyla XRP an itibarıyla 0.30 Amerikan Doları yani 1.59 Türk lirası düzeyinden talep görüyor.

Devlet regülasyonları bir yana bir yandan da korsanların hedefinde olan kripto para dünyası Avrupa ve Asya'da farklı regülasyonlara tabi. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: