En Büyük Dijital Para Bitcoin Yatırımcıları Tedirgin

En Büyük Dijital Para Bitcoin Yatırımcıları Tedirgin
En Büyük Dijital Para Bitcoin Yatırımcıları Tedirgin

Her gün binlerce kişinin odağı haline gelen sanal para birimleri her türlü yaptırıma rağmen inatla yükselişini sürdürüyor. analistlere göre her gün yeni emtialar üreten dijital para piyasası yakın zamanda patlayacak. sanal para birimleri kazandırır mı? blok zinciri teknolojisi ile çalışan bitcoin kaç lira oldu? para piyasasının son durumu haberin detaylarında.

dijital para piyasası hareketli dakikalar yaşıyor. serbest piyasadan alinan en son rakamlara gore son bir gün içerisinde 42.28 Milyar Dolar tutarında kripto para el değiştirdi.. Toplamda 166.69 Milyar Amerikan Doları'lık bir hacme ulaşan sanal para piyasasının yüzde 54.08'si bitcoinden geliyor.

gelecekte geçerli para birimi olacağı düşünülen bitcoin an itibarıyla 5107.61 Amerikan Doları civarından talep görüyor. Güncel döviz kuru üzerinden hesaplandığında 29700.75 TL. Ayrıca sanılanın aksine tüm işlemleri halka açık gösteren bitcoin son bir saat içinde yüzde 0.10 değer farkı kaydetti.

Geçtiğimiz Hafta İçinde En Fazla Kaybettiren Dijital Para Lisk Oldu

kripto para piyasasında her şey çok hızlı değişiyor. Son üç ayın verilerine bakıldığında Bitcoin en çok kazandıran dijital para birimi oldu. buna karşılık son 3 ay içinde yatırımcılar nezdinde hayal kırıklığına sebep olan para birimi de Bitcoin SV oldu. Piyasada en büyük hacme sahip dijital para birimlerinin güncel rakamları ise şu şekilde.

Bitcoin

güncel verilere göre 5107.61 Dolar düzeyinden alınıp satılan kod adı BTC olan Bitcoin son 24 saat boyunca 12.02 Milyar doların üstünde işlem gördü.. Ülkemiz piyasasında da yoğun bir yatırımcı kitlesi olan bitcoinin güncel piyasa değeri 90.14 Milyar dolar.

Ethereum

Ethereum (ETH) ise an itibarıyla 164.23 dolar seviyesinde. Ethereum son bir gün içinde 5.64 Milyar dolar işlem gördü.

Ripple

Son olarak da Ripple 0.32 civarından alınıp satılıyor. Ripple sanal para piyasasının en temkinli yatırım araçlarından biri olarak görülüyor.

Altın ve döviz gibi standart bir emtia pazarı olmadığından geleneksel foreks piyasalarından çok daha belirsiz bir arena. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: