Samsung'un CEO'su İstifa Etti

Samsung'un CEO'su İstifa Etti

Güney Kore'nin medarı iftiharı olan Samsung'un bu günlere gelmesinde çok önemli katkıları olan CEO Kwon Oh-hyun görevi bırakıyor. Mart 2018'de görevi taze bir kana bırakmak üzere istifa mektubunu imzalayan Kwon Oh-hyun detayını kimsenin bilmediği bir krizi gerekçe gösterdi.

2013 yılında Time dergisi tarafından Dünya'nın en etkili 100 ismi arasında gösterilen ve tam 32 yıldır Samsung'a hizmet eden Kwon Oh-hyun istifa mektubunda:

Uzun süredir fazlasıyla düşündüğüm bir şeydi. Bu kolay bir karar değil ama artık çözemeyeceğimi hissediyorum. Benzeri görülmemiş krizlerle karşı karşıya olduğumuz için, sektörün hızla değişmesinden doğan güçlüklere daha iyi yanıt verebilmek adına, yeni bir ruh ve genç liderlere ihtiyacımız var. Şirketin yeniden başlamasının zamanı gelmiştir.

Dünyadaki en değerli şirketlerden birini, hep birlikte inşa ettiğimiz için hissettiğim gururu anlatacak kelime bulamıyorum. İnsanların birbirleriyle uyumlu bir şekilde yaşadığı, çalıştığı ve iletişim kurdukları bir şirket olmak için çok çalıştık. Şimdi şirket her zamankinden daha çok yeni bir lidere ihtiyaç duyuyor ve artık hayatımın bir sonraki bölümüne geçmenin zamanı geldi."

şeklinde açıklama yaptı.

Samsung'un özellikle Apple karşısında hızla yükselen bir trend izlemesinin mimarlarından biri olan Kwon Oh-hyun'un istifası büyük bir şaşkınlığa sebep oldu. Ülkedeki yolsuzluk skandallarından ötürü böyle bir karar alınıp alınmadığı konusunda belirsizlik sürüyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS