Kullanıcıların iPhone X'i Neden Tercih Etmediği Belli Oldu

Kullanıcıların iPhone X'i Neden Tercih Etmediği Belli Oldu

iPhone X, akıllı telefon sektörünün geleceğini işaret etmesi açısından önemli bir model. Ekran tasarımı ve ergonomi konusunda mevcut modellere meydan okuyan bu konsept kullanıcılar tarafından pek rağbet görmedi. FastCompany sıkı Apple takipçilerinin bile iPhone X'i neden tercih etmediğini sorgulayan bir anket düzenledi.

Piper Jaffray tarafından kullanıcılara: "Apple'ın şimdiye kadarki en iyi telefonumuz dediği iPhone X'e geçiş yapmadınız. Neden?" sorusu yöneltildi. Gelen cevapların çoğu iPhone X'in fiyatıyla alakalı.

Kullanıcılardan %31'i "iPhone X çok pahalı" diye cevapladı. Apple'ın bu telefon için Amerika'da belirlediği fiyat aralığı: $999 - $1149

Ankete katılanların %44'ü "benim telefonum gayet iyi çalışıyor" cevabını verdi. Bu cevabın da arkasında fiyat/fayda analizinin yer aldığı değerlendirildi. Apple eğer iPhone 8 ile iPhone X'i aynı fiyattan satışa sunsaydı muhtemelen iPhone X satışları daha yüksek olacaktı. Daha geniş bir ekran sunması haricinde iPhone X'in sunduğu özellikler iPhone 8'e fark atmayı başaramadı.

Kullanıcıların %8'i "ben daha geniş bie ekran tercih ediyorum" dedi. iPhone X 5,8 inç ebatındaki ekranıyla kullanıcıları ikna etmeyi başaramadı.

Apple'ın kullanıcıların bu geri bildirimlerini dikkate aldığı bildirildi. Bu yıl sonunda satışa sunulacak olan yeni telefonlarda iPhone X'in bazı özelliklerine sahip daha ucuz bir yeni X modelinin çıkacağı konuşuluyor. Ayrıca 6,5 inç boyutlu ekranıyla yeni bir iPhone üretileceği de gelen bilgiler arasında.


 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS