Kara Panter'den Rekor Gişe Başarısı!

Kara Panter'den Rekor Gişe Başarısı!

Kara Panter sadece eleştirmenlerin değil, yapımcıların da yüzünü güldürmeyi başardı. Kral T'Challa ve arkadaşlarının Afrika kültürü üzerinden muazzam bir hikaye anlattığı Kara Panter rekor üstüne rekor kırdı.

Bazı eleştirmenlere göre Thor'un üvey kardeşi Loki'den bile daha başarılı kötü adam ünvanını ele geçiren Killmonger'la (Michael B. Jordan) mücadele eden Wakandalılar'ın gişe canavarı filmi 201,8 Milyon Dolar gişe yaparak açılış hafta sonunda en çok bilet satan beşinci film olmayı başardı.

Listenin başında Star Wars: Güç Uyanıyor (248 Milyon Dolar), Star Wars: Son Jedi (220 Milyon Dolar), Jurassic World (208.8 Milyon Dolar) ve yine bir Marvel klasiği olan Yenilmezler (207.4 Milyon Dolar) yer alıyor. Ayrıca film tüm zamanların en iyi ikinci çizgi roman uyarlaması olmayı başardı.

Kara Panter her ne kadar James Bond filmlerinin Afrika'ya uyarlanmış süper kahraman versiyonu olarak eleştirilere maruz kalsa da dünya çapında ses getiren bir yapım oldu. Çizgi romanın takipçileri ilk başta filme mesafeli yaşlaştı ancak eleştirmenlerden A+ notunu almayı başardığı haberlerinin duyulduğu andan itibaren bilet satışlarında patlama yaşandı.


 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS