Jeff Bezos Amazon Prime Abone Sayısını İlk Defa Açıkladı

Jeff Bezos Amazon Prime Abone Sayısını İlk Defa Açıkladı

Amazon CEO'su Jeff Bezos hissedarlara gönderdiği mektupta ilk defa Amazon Prime kullanan kişi sayısını açıkladı. Daha önce Prime kullanan kişi sayısının sır gibi saklanıyordu.

Jeff Bezos mektubunda dünya çapında 100 milyonu aşkın Amazon Prime abonesi olduğunu açıkladı. Analistler bu rakamın 90 milyon civarında olduğunu tahmin ediyordu ancak Jeff Bezos sır gibi saklanan bu konuya açıklık getirdi.

Jeff Bezos mektubunda 13 yıl önce kurulan Prime servisinin ne kadar geliştiği hakkında bilgiler verdi. 2017 yılında diğer yıllara nazaran daha fazla kişinin Amazon Prime servisini tercih ettiğini açıklayan ünlü CEO faaliyetlerini geliştirme süreçlerinden de bahsetti. Meksika, Singapur, Hollanda ve Lüksemburg'da da Prime servisini devreye aldıklarını açıkladı.

Amazon Prime Kargoya Verme Süresini Düşürüyor

Üyeler ayn gün ya da bir gün içinde teslim seçeneklerinin yanı sıra iki günlük standart kargoye verme hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bunlarla birlikte bazı ürünlerde ücretsiz iki gün içinde kargo hizmeti ve Prime Video kanalında yayınlanan film ve dizilere sınırsız erişim hakkı da Amazon Prime aboneliğinde mevcut.

Amazon Prime aboneleri yıllık 99 dolar ya da aylık 12,99 dolar ücret ödüyorlar. Engelli, tıbbi yardıma muhtaç ve düşük gelirli kişiler için bu rakamlar ayda 6 dolara kadar düşüyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS