Warren Buffett Bitcoin'e Hakaret Etmeyi Sürdürüyor

Warren Buffett: "Bitcoin deniz kabuğu gibi. Orada öylece duruyor."
Warren Buffett Bitcoin'e Hakaret Etmeyi Sürdürüyor

Bitcoin yeniden yükselişte. Buna rağmen meşhur yatırımcılar kripto paralara hakaret etmeye devam ediyor. Bunlardan en meşhuru da Warren Buffett. Geçen sene bitcoini fare zehrine benzeten ünlü iş adamı bu kez de deniz kabuğu benzetmesi yaptı.

Sanal para piyasası hala ayakta. Çoğu uzmana göre birkaç yıl içinde sönmeye mahkum bir balon olarak nitelendirilen bitcoin, ethereum ve diğer kripto paralar onca regülasyona ve karalama kampanyalarına karşı hayatta kalmayı başardı. Hatta bitcoin yeniden yükselişe geçti. Tüm bu gelişmelere rağmen Warren Buffett bitcoin ve diğer sanal para birimlerini değersiz bir deniz kabuğuna benzetti.

Berkshire Hathaway'in yıllık toplantısında konuşan Warren Buffett'a göre bitcoin bir kumar aracından başka bir şey değil. "Orada öylece duruyor ve hiçbir şey değer üretmiyor" şeklinde konuşan Buffett, "bitcoin deniz kabuğuna benziyor" dedi.

Buffett, ceketinin düğmelerini göstererek şöyle devam etti:

"Buradan bir düşme koparsam, bunu bir token kabul edin. Bunu size bin dolara satmayı teklif etsem ve günün sonuna kadar fiyatının 2 bin dolara yükselmesini beklesem nasıl olur? Sonuçta düğmenin tek bir işlevi var ve bu da kısıtlı."

Bununla birlikte ünlü yatırımcı bitcoin ve litecoin gibi sanal paraların üstüne inşa edildiği blok zinciri teknolojinden "çok büyük" olarak bahsetti. Buffett'ın blok zinciri hakkındaki bu yaklaşımı kendisinin sanal para birimlerine karşı daha sıcak bakmaya başladığı yönünde değerlendirildi.

Bu arada Bitcoin'in fiyatı 2019'un başından itibaren yaklaşık yüzde 60 oranında yükseldi. Bitcoin an itibarıyla 5.894 dolar üzerinden işlem görüyor.


Warren Buffett hakkında şu haber de oldukça popüler:

Dahi Yatırımcı Warren Buffett'tan 12 Yatırım Tavsiyesi


 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS