Twitter Aylık Kullanıcı Sayısı İyice Düştü

Twitter aylık kullanıcı sayısı son iki yılın en düşük seviyesini gördü.
Twitter Aylık Kullanıcı Sayısı İyice Düştü

Twitter'ın aylık kullanıcı sayısı son üç çeyrektir düşmeye devam ediyor. Diğer sosyal medya platformlarıyla karşılaştırılmak istemeyen Twitter bundan sonra aylık aktif kullanıcı sayısını açıklamayacağını duyurdu.

Twitter'ın çeyrek gelir raporunda belirtildiği üzere şirket 2018'in son aylarında milyonlarca kullanıcı kaybetti. Birkaç ay içinde 5 milyon aylık kullanıcı daha kaybeden Twitter 326 milyondan 321 milyon aktif aylık kullanıcı sayısına düştü. Bu değer Twitter'ın son iki yıldaki en kötü performansı.

Kullanıcı sayılarını saklamak Twitter'ın Facebook, Snapchat gibi platformlarla karşılaştırılmasını önlemek için. Zira Facebook son çeyrekte aktif kullanıcı sayısına 49 milyon daha ekledi. Bu gibi rakamlar borsada işlem gören firmalar için alarm verici olabiliyor.

Twitter'ın an itibarıyla 126 milyon günlük kullanıcısı mevcut. Bu rakam bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla 11 milyon daha fazla. Sosyal medya sektöründe devrim niteliğinde işler çıkaran bir firma için bu rakam da oldukça düşük görülüyor. Bununla birlikte Twitter bundan sonra aylık kullanıcı sayısından ziyade günlük kullanıcı sayısını açıklayacağını duyurdu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS