TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) Ne Zaman Yapılacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tarihi belli oldu.
TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) Ne Zaman Yapılacak?

TUS ya da Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Tıp fakültelerinden mezun olup belli alanlarda uzmanlaşmak isteyen binlerce yeni mezun için kariyerlerinin belki de en önemli sınavı olan TUS sınav tarihi açıklandı. TUS ne zaman yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Tüm bilgiler haberin detaylarında.

TUS önemli bir sınav. Doktorluk kariyerlerinde belli bir konuda uzmanlaşmak isteyen mezunlar Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tarihi belli oldu. En yakın tarihteki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 01 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. Sınav saati ise 10:15 olarak belirlendi. ÖSYM'nin sınav tarihinde detayları belirlenen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı için geç başvuru günü ise 01 Ağustos 2019 olarak belirlenmişti.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları ise 26 Eylül 2019'da açıklanacak. Adaylar aynı gün içinde ÖSYM'nin sitesinden kimlik bilgilerini ibraz ederek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Sınav sonuçları genellikle ÖSYM tarafından belirlenen tarihte açıklanmaktadır ancak sorulara ya da sınavın geneline ilişkin bir dava veya itiraz olduğu durumlarda mahkeme kararı belli olduktan sonra sonuçlar açıklanabilmektedir.

Doktor Adaylarının Sevdiği Dizilerden Bir Haber:

 

The Good Doctor Hayranlarına Müjde!
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS