TRT’de Kaç Kişi Çalışıyor?

TRT'de kaç kişi çalışıyor?
TRT’de Kaç Kişi Çalışıyor?

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ya da kısaca TRT son dönemde adından söz ettiren yayınları ve geniş bir dil yelpazesi ile özel kanallar ile yarışır hale geldi. 1964’te devlet adına televizyon ve radyo programları yapmak üzere kurulan TRT Diriliş Ertuğrul ve Tozkaparan gibi başarılı yayınlarla birlikte geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Peki bu kadar kapsamlı bir yayın akışına ve alt kanallara sahip TRT’de kaç kişi çalışıyor? Bu soru zaman zaman TBMM de dahil olmak üzere gündeme gelmeyi sürdürüyor.

TRT’de bugün itibarıyla 14 televizyon kanalı bulunuyor. TRT 1, TRT SPOR, TRT WORLD, TRT HABER, TRT AVAZ, TRT ÇOCUK, TRT BELGESEL, TRT ARABİ, TRT TÜRK, TRT KÜRDİ, TRT OKUL, TBMM TV, TRT MÜZİK VE TRT 3 olmak üzere farklı yaş, dil, meslek ve kültür seviyelerine hitap eden büyük bir alt yapıya sahip olan TRT şemsiyesinde aynı zamanda 14 adet de radyo kanalı bulunuyor. Türkiye çapında TRT’in çekmediği bir lokasyon bulmak hemen hemen imkansız.

Peki TRT bu kadar geniş bir alt yapıyı kaç kişiyle idame ettirebiliyor?


Dünyadan çok ilginç bir haber daha: WhatsApp'ta çalışan kişi sayısı şaşırtıyor.


TRT bünyesinde farklı özlük haklarına sahip personel tipleri mevcut. Bunlardan kadro karşılığı sözleşmeli olan personel sayısı 5 bin 57 kişi, özel hukuk hükümlerine sahip kişi sayısı ise 246 olarak açıklanmıştır. Bu rakamlara 2019 yılı için işe alınanlar veya işten çıkarılanlar dahil edilmemiştir.

Peki sizce dünyanın en büyük ve karlı şirketlerinden biri olan Google'da kaç kişi çalışıyor? Cevabı okumadan önce tahmininizi yorum olarak alalım.

Google'da Kaç Kişi Çalışıyor?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS