Tesla Model Y Kaç Dolar, Ne Zaman Çıkacak?

Elon Musk Model Y lansmanında.
Tesla Model Y Kaç Dolar, Ne Zaman Çıkacak?

Elon Musk dün yeni crossover SUV aracını tanıttı. Kaliforniya Hawthorne tasarım stüdyolarında görücüye çıkan Model Y Elon Musk'ın en büyük sınavlarından biri olacak. Karlı ve verimli bir üretim bandı konusunda yatırımcılarını henüz ikna edemeyen Elon Musk'ın Model Y'yi tanıtırken oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Tesla dünyanın en büyük elektrikli araba üreticilerinden biri. Batarya teknolojisi konusunda oldukça başarılı bir geçmişe sahip olan firma elektrikli arabalarla hedeflediği karlılığı bir türlü yakalayamadı.

Model Y, Elon Musk'ın yeni sınavlarından biri olacak. 2021 yılında ilk araba yollarda olacak, ancak Tesla'nın borsadaki performasını nasıl etkileyeceği merak konusu.

Model X'in ardından Tesla'nın yeni crossover SUV aracı Model Y tek şarjla 482 kilometre gidebiliyor. Diğer araçlarla benzer bir şekilde 0'dan 96 kilometreye 3,5 saniyede çıkabiliyor.

Otomatik sürüş desteği gibi farklı opsiyonları barındıran üç seçenek 47 bin dolar ile 60 bin dolar arasında satılmaya başlandı. Müşteriler 2500 dolar depozito yatırarak ön sipariş veriliyor.

Standart paket 2021 yılında yollarda olacak. İşte Tesla'nın yeni crossover SUV aracı Model Y.

Elon musk

Elon musk

 

Elon musk

 

Elon musk

Elon musk

Elon musk

Elon musk

Elon musk

Elon musk

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS