QR Kod Online Menü Sistemi Kuralları Değiştiriyor

Menuongo yerli bir girişim.

Restoranlarda elinize menü tutuşturdukları günler geride kalıyor. QR kod ile çalışan online menü sistemi sayesinde standartlar yeniden belirleniyor. Masanıza kitapçık ya da büyük kalın kartondan menülerin geldiği, garsonların menünüzü unuttuğu için siparişinizi veremediğiniz günler tarih olacak.

Menuongo, restoranlarla müşterileri temassız bir şekilde bir araya getirebilen ve sosyal medya yönü de olan başarılı girişimlerden biri. Restoranlar menülerini artık hızlıca güncelleyebiliyor ya da müşterilerine site üzerinden kampanyalar sunabiliyor. Bunun için tek yapmaları gereken siteye üye olup, menülerinin kategorilerini, yiyecek ve içeceklerin ad, açıklama ve fiyat bilgilerini yazmak.

Menü kitapçıkları, yerini qr kodlara bırakıyor.

Menü kitapçıkları, yerini qr kodlara bırakıyor.

Bu bilgileri girmelerinin ardından sistem bir qr kod üretiyor. Restoranlar bu kodu masalarında görünür bir yere yapıştırdıklarında gerisi müşterilere kalmış. iPhone’u olanlar telefonlarının kamerası ile Android kullanıcıları ise herhangi bir qr kod okuyucu uygulama ile masadaki etiketi okuttuklarında QR Menü telefonun ekranında beliriveriyor. Böylece müşteriler garsonun kendilerine menüyü getirmesini beklemeye gerek kalmadan siparişlerini hazır edebiliyor.

Restoran ve kafeler için menü hazırlama işi kolaylaştı.

Restoran ve kafeler için menü hazırlama işi kolaylaştı.

Menuongo, ilk versiyonda sadece qr kod üzerinden menü sunan bir uygulama, ancak yeni versiyonlarında siparişlerin de buradan müşteri tarafından girilmesi mümkün olacak. Ayrıca müşteriler ödemelerini de uygulama ile entegre sanal pos üzerinden yapabilecekler. Bu sayede garson ile aralarındaki tek fiziksel temas tabakların masaya getirilmesi ile sınırlı kalacak.

Sistem otomatik olarak QR kodunu oluşturuyor. Bu kodu indirip istedikleri gibi kullanan restoran ve kafeler için büyük bir esneklik geliyor.

Sistem otomatik olarak QR kodunu oluşturuyor. Bu kodu indirip istedikleri gibi kullanan restoran ve kafeler için büyük bir esneklik geliyor.

 

COVID-19 İle Temassız Dünyanın Kapıları Aralandı

Menuongo gibi fikirler her ne kadar çok yeni olmasa da en başarılı örneğin pandamı sürecine denk düşmesi bir tesadüf değil. Menülere, kapı kollarına ve dahi masalara dokunmak istemeyen müşteriler artık her şeyi kendileri halletmek istiyor. Temassız kredi kartları bunu bir nebze başardı ancak herkesin elinde dolaşan menülere dokunma fikri eskiden de bazı müşteriler için iğrenç olsa da çoğunluk bunun sağlıklı olmadığında hemfikir. Menüyü telefonun ekranında kimselere danışmadan görüp, hemen siparişi verme fikri hem hızlı hem de sağlıklı olarak nitelendiriliyor.

QR kodunu okutan müşterilerin karşısına böyle bir pencere açılıyor.

QR kodunu okutan müşterilerin karşısına böyle bir pencere açılıyor.

Restoranlar için ise madalyonun öbür yüzünde menü maliyetlerinden kurtulma, işlerini hızlı ve esnek bir şekilde halletme, sosyal medyada var olma ve çağı yakalama gibi keyifli bir model var. Menülerini ve fiyatlarını istedikleri zaman güncelleyebilen restoran ve kafeler, artık online menü sayesinde kampanyalarını da anında müşterilerine duyuracak.

Menuongo, yurt dışındaki rakiplerine iyi bir örnek olma yolunda kafe ve restoran sahiplerini üye olmaya davet ediyor. Bu hizmeti ise yıllık menü baskı ücretlerinden çok daha aşağı bir fiyata satıyor. Sınırsız ürün, kategori ekleme gibi standart paketin fiyatı yıllık 559 lira. Bununla birlikte aylık 59 lira ile birkaç farklı hizmetin de dahil olduğu paketi kullanmak da mümkün.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS