Netflix Fiyatı Ne Kadar?

La Casa De Papel

Netflix özellikle pandemi süresince eğlence sektörünün en önde gelen isimlerinden biri oldu. Sosyal medyada ve internette hiç durmadan yaptığı reklamların da etkisiyle seyirci kitlesini katlayarak artıran firma fiyatlarını artırdı. Netflix'e yeni abone olanların ödeyecekleri fiyat ne kadar?

Netflix ülkemizde de seyirci kitlesini artırmak için hiç durmadan çalışıyor. Temel paketin fiyatı ülkemizde 17,99 lira. En popüler paket olan Standart paket 29,99 lira iken Özel Paket'in fiyatı 41,99 lira. Ülkemizdeki Netflix yayınlarında şimdilik fiyat artışı yok ancak dünyanın en büyük online film ve dizi sitesi Netflix, İngiltere ve Amerika'da fiyatlarını artırdı. En popüler paketi olan Standart'ın fiyatı 13 dolardan 14 dolara yükseldi. Premium paketinin fiyatı ise 16 dolardan 18 dolara çıktı.

İngiltere'de standart tarife 7,99 sterlinden 8,99 sterline, premium tarife ise 9,99 İngiliz Sterlini'nden 11,99 sterline yükseldi.

Netflix, fiyat politikalarını ülkeden ülkeye farklılaştırıyor. Şimdilik Türkiye'deki kullanıcılar için fiyatta bir artık söz konusu değil. Netflix içerik üretmek için ayırdığı bütçesini karşılayabilmek için şimdilik sadece İngiltere ve Amerika'da fiyatlarını artırdı. Sadece 2020 yılında firma 18.5 milyar dolar içerik yatırımı yaptı.

Pandemi süresince online medya sektöründe çok çetin bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabetin en büyük oyuncuları Netflix ile birlikte HBO Max, Disney Plus, Peacock, TikTok, Youtube, Twitch, Instagram ve Fortnite. Tüm bu firmaların en büyük rakibi ise müşterilerinin en çok zamanını çalan faktör olarak bir numaradaki yerini koruyan, uyku.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS