Kim Kardashian ve Elon Musk'ın Hesabını Hackleyip Bitcoin Çaldılar

Bitcoin Soygunu: Twitter hesapları hacklendi.

Temmuz ayında aralarında Barack Obama, Bill Gates, Warren Buffett, Jeff Bezos, Elon Musk, Michael Bloomberg ve Kim Kardashian'ın da bulunduğu yüzden fazla Twitter hesabını hackeleyerek Bitcoin çalan hacker çetesi yakalandı. Hacker çetesinde çocuklar da var.

Geçen ay yüzden fazla ünlü kişinin Twitter hesabını hackleyen hacker çetesi takipçileri kandırarak kendi hesaplarına dört yüzden fazla kripta para transferine yapılmasını sağladı. Takipçilere Bitcoin bağışı yapacaklarını söyleyerek ikna eden hackerlar öncelikle bazı Twitter'ın çalışanlarının şifrelerini ele geçirdi. Daha sonra seçtikleri hesaplara erişim sağlayan çete üyeleri takipçilerine oldukça cömert hissettiklerini ve Bitcoin bağışı yapacaklarını açıkladı. Bir kripto para cüzdanı hesabına bitcoin gönderenlere kat kat fazlasıyla bağış yapılacağını söyleyen çetenin mesajları sosyal medyada karşılık buldu ve cüzdana 320'de fazla havale gerçekleşti. Toplamda 100 bin dolardan fazla tutan bitcoinleri alan dolandırıcıların peşine düşen FBI biri 17, diğeri de 16 yaşında olduğu belirtilen iki kişinin de aralarında bulunduğu dört kişiyi yakaladı.

Diğer hackerlerın Orlando'dan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve İngiltere'den 19 yaşındaki Mason Shepperd olduğu açıklandı.

Hesabı hacklenerek sözde bitcoin bağış mesajı gönderen ünlülerin arasında Amerikan Eski Başkanı Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Warren Buffett, Jeff Bezos, Elon Musk, Michael Bloomberg, Floyd Mayweather, Kanye West, Kim Kardashian West, Apple, Uber ve kripto para satışı yapan KuCoin, Coinbase, Gemini ve Binance bulunuyor.

Sanal para piyasasındaki soygunlar bu kadarla sınırlı değil. Hackler daha önce de Japonya merkezli bir sanal para şirketinin hesaplarını patlatmıştı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS