Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Rekor Tazeledi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 hafta sonu gişe rakamları yapımcıları memnun etmeyi başardı.
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Rekor Tazeledi

DreamWorks Animasyon Stüdyolarının Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ülkemizde Ocak ayında vizyona girmesine rağmen Amerika'da bu hafta sonu açılış yaptı. Üçüncü filmin son olacağını açıklayan stüdyo hafta sonu rakamlarına bakarak bu kararını değiştirmek isteyebilir, zira Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya sadece Amerikan sinemalarında 55,5 milyon dolar kazanmayı başardı.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya DreamWorks'ün ejderhaların dünyasına dair son filmi olarak yorumlanıyordu, ancak yapımcılar hafta sonu gişe rakamlarını görünce şok oldu. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, ilk iki filmin gişe rakamlarını solladı.

2010 yılında vizyona giren ilk Ejderhanı Nasıl Eğitirsin açılış yaptığı hafta sonunda Amerikan sinemalarında 43,7 milyon dolar bilet satmış, dünya çapında ise 494 milyon dolar kazanmıştı. 2014 yılında vizyona giren ikinci film ise 49,4 milyon dolarla açılış yapmış, dünya çağında 621 milyon dolar hasılat yapmıştı. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya ise ilk hafta sonunda 55,5 milyon dolara ulaştı. Dünya çapındaki bilet satış rakamları daha şimdiden 275 milyon doları geçti.


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 ile ilgili en popüler haber: Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Film Eleştirisi


Normalde serilerin üçüncü filmleri ilk iki filme bakarak düşüş trendine girdiği için stüdyolar makul bir finalle seriyi sonlandırırlar ancak Ejderhanı Nasıl Eğitirsin için bu geçerli değil gibi görünüyor. Eleştirmenlerden tam not almayı başaran ve hikayesini oldukça başarılı bir şekilde noktalayan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya yapımcıların gözünde dördüncü filme yeşil ışık yakmış olabilir.


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Fragman

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS