"Avengers: Endgame" ve "Avatar" Disney+ Film Listesinde Yer Alacak

Avengers: Endgame ve Avatar Disney+ Açılış Takviminde Yer Alan Sürpriz İsimler.
"Avengers: Endgame" ve "Avatar" Disney+ Film Listesinde Yer Alacak

Online televizyonculuk savaşları iyice kızıştı. Netflix’in pasta payından büyük ısırıklar koparmaya gelen Disney, Apple ve Amazon kıran kırana bir rekabetin içine girdi. Amazon Yüzüklerin Efendisi ile yeni bir Game of Thrones dalgası başlatmak isterken, Disney+ zaten kendi proföyünde yer alan Avengers: Endgame ve Avatar gibi yapımlarla abonelere güçlü bir alternatif olmak istiyor. Ancak küçük bir sorun var. Disney’in en değerli filmlerinden bazıları sözleşme gereği 2019’un sonuna kadar Netflix’te kalacak.

Disney yılların birikimi olan devasa bir arşivle birlikte online televizyonculuk yarışında yerini aldı. 1940 ve 1950’lerden beri ürettiği çizgi film ve sinema arşivi ile oldukça iddialı gelen Disney+ abonelerine yeni bir sürpriz yapmayı planlıyor. Planlara göre 11 Aralık’ta Disney+’ta olması gereken Avengers: Endgame’in yayın tarihi 12 Kasım olarak öne çekildi. Disney yöneticilerinin yeni kanalları için Avengers: Endgame’i en büyük koz olarak kullanmak istedikleri belli oluyor.


2019'un En İyi Sinema Filmleri Şaşırtmadı. "Avengers: Endgame" 1 Numara

  2019'un En İyi Sinema Filmleri Şaşırtmadı. Avengers: Endgame 1 Numara

 

 


Disney bu değişikliğin neden olduğuna dair bir açıklama yapmadı ancak zaten Marvel’i satın aldıktan sonra gişede harikalar yaratan filmleri kendi kanalında yayınlamak istemesi bir sürpriz değildi. Bununla birlikte önünde küçük bir engel var. Netflix’le yapılan sözleşme gereği Disney+ Marvel filmlerinden sadece birkaçını bu sene abonelerine gösterebilecek. Bazı filmler ise en erken 2020’de abonelere sunulabilecek. Thor: Ragnarok, Kara Panter (Black Panther), Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı işte bu yüzden Disney+’ın açılış programında yer almıyor. 2016 ile 2018 arasında vizyona giren filmlerin yayın hakkı 2019’un sonuna kadar Netflix’in elinde. Buna Star Wars: Son Jedi da dahil.

Disney+ Açılış Programında Yer Alan Süper Kahraman Filmleri

Her ne kadar kendi malı olsa da Dİsney+ bazı filmleri açılışta gösteremeyecek, ancak gişede yapımcıların yüzünü güldüren ve seyircinin çok sevdiği bazı süper kahraman filmleri hala listede. Bunların arasında Iron Man, Iron Man 3, Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World), Yenilmezler: Ultron Çağı (Avengers: Age of Ultron), Ant-Man ve Captain Marvel gibi gişe canavarları yer alıyor.

Ayrıca Alice Harikalar Diyarında (2010), Tron: Legacy, Avatar (2009) ve Dumbo (2019) gibi filmler Disney+’ın açılış listesindeki en başarılı filmlerden bazıları.

Animasyon türündeki filmlerden de oldukça seçkin yapımları listeye alan Disney Toy Story 3 (2010), Cars 2 (2011), Brave (2012), Monsters University (2013), Inside Out (2015), The Good Dinosaur (2015), Finding Dory (2016) ve Cars 3 (2017) gibi sevilen filmlerle abone portföyünü genişletmeyi planlıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS