1 Milyon Dolarlık İnternet Sitesini Kuran Genç Milyarder Oldu

Alex Tew
1 Milyon Dolarlık İnternet Sitesini Kuran Genç Milyarder Oldu

Alex Tew İngiltere'de üniversite masraflarını karşılamakta zorlanan bir gençti. Nottingham Üniversitesi'nde okurken bir yandan da para kazanmak için yöntem arayan Alex, İnternet tarihinin en ilginç İnternet sitelerinden birini kurdu.

Alex Tew, 2005 yılında o zamana kadar kimsenin aklına gelmeyen basit ama etkili bir İnternet sitesi kurdu. Tek sayfadan ibaret olan siteden kazandığı 1 milyon dolar ile hayatı değişen Alex, o zamandan beri yeni projelere yatırım yaptı ve şu anda da milyar dolar olarak değer biçilen bir mobil uygulamanın ortaklarından biri.

Alex Tew ve Milyon Dolarlık İnternet Sitesi

Alex Tew ve Milyon Dolarlık İnternet Sitesi

Alex, 21 yaşında üniversitede okurken içinde 1 milyon piksel barındıran bir sayfanın piksellerini tanesi 1 dolardan satma fikrini geliştirdi. Başlangıçta çok saçma görünen bu fikir siteyi açtığı günden itibaren dört ay içinde Alex'e 1 milyon dolar kazandırdı. Bu sayfanın bir efsaneye dönüşeceğini keşfeden markalar ve yerel firmalar burada yerini almak için neredeyse yarış etti. İlk gelenlerin istedikleri kadar piksel satın alabildikleri sayfada kısa süre içinde yer kalmamaya başladı. Buna rağmen her bir pikseli doldu ve sahibine 1 milyon dolar kazandırmayı başardı. 

Alex'in reklam başarısını yakalamak isteyen birçok İnternet sitesi daha kuruldu, ancak hiçbiri ilki kadar başarılı olamadı. The Million Dollar Homepage adıyla kurduğu siteden kazandığı paranın ardından Alex Tew okulu bıraktı ve bir dizi projeye yatırımcı olarak katıldı. En sonunda da sakinleştirici görseller ve seslerle kullanıcılarına meditasyon imkanı sağlayan Calm adlı mobil uygulamanın kurucu ortaklarından biri oldu. Calm'ın piyasa değeri 1 milyar dolar civarında.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS