Yeni iPhone X Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Yeni iPhone X'in tasarımında radikal değişiklikler yapılması bekleniyor.
Yeni iPhone X Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Apple'ın bu seneki büyük tanıtım organizasyonuna dair beklentiler yüksek. Geçtiğimiz hafta Amerika'nın ilk trilyon dolarlık şirket ünvanını ele geçiren iPhone üreticisinin bu sene yeni tasarımlarla müşterilerinin karşısına çıkması bekleniyor.

Apple genellikle Eylül ayında yeni ürünlerinin lansmanını yapar. Bu sene de aynı takvimde büyük bir organizasyonla yeni iPhone ve iPad tasarımlarını tanıtması bekleniyor. Şirket yetkililerinden takvimin gecikeceğine dair bir açıklama gelmedi. 

Peki bu sene Apple'ın tanıtımı yapması beklenen ürünler neler. Öncelikle iPhone X tasarımında radikal değişiklikler yapılması bekleniyor. Zira iPhone X, müşteriler tarafından tam puan almayı başaramadı. Tüm yüzeyin ekran olarak tasarlandığı iPhone X'in camının kolay çizildiği ve kırılabildiği eleştirilerinin ardından şirketin geri dönüşleri dikkate alarak yeni bir tasarımla modelin pazar hacmini yükseltmesi bekleniyor.

Tam ekran iPad Pro da bu sene müşterilere sunulacak. Yeni iPad Pro aynı zamanda Face ID ile geliyor. Bununla birlikte uzun zamandır beklenen AirPower'ın gecikeceğine dair hiçbir açıklama gelmedi. Dördüncü nesil Apple Watch da aynı şekilde bu senenin lansman programında yer alacak ürünlerden biri.

Apple, Eylül ayında yaptığı lansmanların tam tarih, yer ve saatini tüm hazırlıkların tamamlanmasını müteakip birkaç hafta önce duyurmayı tercih ediyor. Şu anda da yeni iPhone X, AirPower ve Apple Watch'ın lansman tarihi belirsizliğini koruyor ancak geçtiğimiz senelerdeki geleneğin devam etmemesi için bir sebep de görünmüyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS