Hawkeye Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nda Yer Alacak mı?

Hawkeye Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nda Yer Alacak mı?

Hawkeye, Yenilmezler serisinin ilk filminden beri kadroda, ancak Disney-Marvel'in bu ay vizyona girecek yeni filminin fragmanında ve posterinde yer almadı. Bu durum karakterin hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Yönetmen Russo Kardeşler, Hawkeye'ın filmde yer aldığına dair ipucu verseler de fragmanların hiçbirinde yer almayan Hawkeye merak konusu oldu.

Birkaç gün önce Hawkeye karakterini oynayan aktör Jeremy Renner, Instagram hesabında bir fotoğraf paylaştı. Entertainment Weekly dergisi için hazırlanan görselde Hawkeye'ın yeni Yenilmezler filmi için solo olarak yer alması soruyu cevaplamıştı ancak bu görselin Jeremy Renner'ın bir hayranı tarafından hazırlandığı ortaya çıktı. Aktörün stüdyonun kendisine haksızlık yaptığına dikkat çekmek için bunu yaptığı değerlendirilirken, bazı kesimler tarafından bunun bir promosyon hilesi olabileceği de söyleniyor. 

Hawkeye Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nda Yer Alacak

Hawkeye, Yenilmezler ekibindeki keskin gözleri ve isabetli atışları haricinde süper güçleri olmayan bir karakter. Karakterin ilgi çekici olmadığına karar veren stüdyo Age of Ultron filminde seyirciyi Hawkeye'ın ormandaki bir çiftlikte yaşayan gizli ailesi ile tanıştırdı. Her ne kadar aynı çiftlikte hikayenin akışını değiştiren birkaç olay yaşanmış olsa da bunlar stüdyo açısından yeterince ilgi çekici görünmemiş olsa gerek, karakter bu ayın sonunda vizyona girecek olan ve şimdiye kadar en kalabalık süper kahraman filmi olan Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1'in hiçbir fragmanında yer almadığı gibi karakter posteri de basına verilmedi. Filmin afişinde Bebek Groot bile yer alırken Hawkeye'ın görünmemesi karakterin öldürüldüğüne işaret olarak yorumlanıyor.

Filmin reklam çalışmaları aksini söylese de yönetmen Anthony ve Joe Russo, Hawkeye'ın Sonsuzluk Savaşı'nda yer aldığını ve hatta karakterin kendi solo süper kahraman filmi üzerinde de çalıştıklarını söyledi. Jeremy Renner stüdyonun kararından etkilenen tek oyuncu değil. Paul Rudd'ın Karınca Adam'ı da ne fragmanlarda ne de posterlerde yer aldı.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS