1 Gram Altın   =   785,72  TL
Gram Altın Türk Lirası
Gram Altın Fiyatı Değişim Grafiği
Grafiğin Üzerinde İstediğiniz Alanı Seçerek Zoom Yapabilirsiniz
Altın Türü Alış Satış Fark
Gram Altın 15:20 781,05 785,72 -0.0674

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın son zamanlarda özel günlerde sıkça tercih edilmeye başlamasıyla birlikte çeyrek altının en büyük rakibi haline gelmiştir. Ülkemizde İstanbul Altın rafinerisi tarafından üretilmektedir. Gram altın adından bu altının sadece 1 gram olarak üretildiği şeklinde yanlış bir algı söz konusudur. Gram altın 1 gram, 5 gram ile birlikte 10 gr, 20 gr, 50 gr ve 100 gramlık farklı ağırlıklarda üretilebilmektedir.

GRAM ALTININ FİYATI

Gram Altın standart olarak kabul edilen yüzde 99,5 ya da yüzde 99,99 saflıkta üretilen altın külçeleridir. İşlenmemiş olduğundan üstünde işçilik masrafı bulunmamaktadır. Ülkemizde gram altın kuyumcularda ve bankalarda bozdurulabilmektedir. Online olarak da alınıp satılabilen gram altın, yeni dönemde online platformlarda iyi bir yatırım aracı olarak talep görmektedir.

Gram Altın Kaç Lira?
Gram Altın Kaç Lira?

Kuyumcularda gram altın bozdururken güncel gram altın fiyatını bilmenizde fayda var. Gram Altın fiyatını sitemizde bulunan Altın Çevirici veya güncel altın fiyatları sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

YATIRIM ARACI OLARAK GRAM ALTIN

Gram altın, yatırımların yastık altından çıkarılarak likiditeye dönüşmesine imkan sağlayan yeni bir yatırım aracıdır. Bankalar nezdinde de yeni bir yatırım kanalı şeklinde işleme sokulan gram altın hem döviz gibi anlık alım satım piyasası bulunan emtialar gibi tedavüle girmiş, hem de altının yastık altında değil de bankalarda nakit karşılığında saklanması sayesinde ekonomiye kazandırılmıştır.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS