Goldman Sachs CEO'su Görevi Bırakıyor!

Goldman Sachs CEO'su Görevi Bırakıyor!

Goldman Sachs CEO'su Lloyd Blankfein bu yıl sonunda firmadan ayrılacağını açıkladı. Blankfein'den boşalan pozisyon için isimler belli oldu.

The Wall Street Journal'ın haberine göre Goldman Sachs'ta 12 yıldır CEO görevini yürüten Blankfein bu yıl sonunda bırakacağı koltuk için adaylarını da belirledi.

Firmanın kıdemli uzmanlarından David Solomon ya da Blankfein'le uzun yıllardır birlikte çalışan eski CFO Harvey Schwartz arasında tercih yapılacak. İki isim, Blankfein'in sağ kolu olan Gary Cohn'un Başkan Donald Trump'ın kabinesinde görev almak üzere ayrıldıktan sonra COO ve Başkan olarak birlikte atanmıştı.

54 yaşındaki David Solomon'un Blankfein'in yerini alması daha muhtemel görünüyor. 2006 yılından itibaren New York'ta yatırım bankacılığı konusunda üst düzey görev yapan Solomon defalarca Goldman Sachs'ın global yüzü oldu.

Öte yandan Harvey Schwartz da şirkette uzun yıllar CFO görevini başarıyla yürüten isim. Şirkette başarılı bir profile sahip olmakla birlikte eğitim ve iş hayatındaki zorluklarla mücadele etmesiyle bilinen başarılı bir yönetici.

Lloyd Blankfein'in kararını ne zaman açıklayacağı belli değil. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS