Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin'in açıklaması sanal para piyasasını düşürdü.
Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Sanal para piyasası geçtiğimiz bir hafta boyunca büyük bir sıkıntı yaşıyor. Piyasa değeri en büyük ilk yüz kripto paradan değer kaybı yaşamayan neredeyse yok. Bunlardan biri de Ethereum. Bu sabah 170 doların altına düşen Ethereum yatırımcısına yüzde 30 kaybettirdi.

Kripto para piyasasında büyük bir negatif yönlü dalgalanma yaşanıyor. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi piyasa hacmi en büyük kurlardan değer kaybı yaşamayan olmadı.

Bitcoin sanal para piyasasındaki hakimiyetini yüzde 60'a çıkarmayı başarsa da geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 10.66 değer kaybı yaşayarak 6276 dolardan işlem gördü.

Ethereum Neden Düştü?

İlk beş kripto para içinde en büyük düşüşü yaşayan Ethereum oldu. An itibarıyla 173 dolardan işlem gören Ethereum bir hafta içinde yüzde 32'den fazla değer kaybı yaşayarak piyasa değerini 17,714 milyar dolara düşürdü.

Ethereum'un bu kadar fazla değer kaybı yaşamasının sebebi Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin'in açıklamaları oldu. Buterin'in sanal paraların hızlı yükselişinin bittiğini söylemesinin ardından yatırımcıların korktuğu tahmin ediliyor. Buterin'in açıklaması sadece Ethereum ile sınırlı değil. Sanal para piyasasının tamamı için genelleme yapan genç iş adamının açıklaması sanal paraların ne zaman yükseleceğine dair sorulara da olumsuz bir cevap niteliği taşıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS