Dünyanın En Pahalı SUV'si Dubai'de Görücüye Çıktı!

Dünyanın En Pahalı SUV'si Dubai'de Görücüye Çıktı!

Dubai Uluslararası Araba Fuarı'nda tanıtılan Karlmann King adlı SUV araba sınıfında dünyanın en pahalı modeli ilan edildi.

Sadece 12 adet üretilen Karlman King, keskin hatları ve poligon tasarımlı gözdesi ile dikkat çekiyor. Çinli bir firma olan IAT Automobile Technology tarafından tasarlanan araba Avrupa'da 1800 kişiden oluşan bir takım tarafından üretildi.

Güçlü ve Ağır Bir Model!

6 metre uzunluğundaki SUV araba Ford F-550 platformu üzerine oturduldu. Toplamda 4,5 ton ağırlığa sahip ancak eğer kurşun geçirmez opsiyonunun tercih edilmesi durumunda arabanın ağırlığı 6 tona kadar ulaşıyor. Ağır bir araba olması sebebiyle en fazla saatte 140 kilometre hız yapabilen King 6,8 litrelik bir V10 motora ve 400 beygir gücüne sahip.

Karlman King 2,2 Milyon Dolar

Karlman King 2,2 Milyon Dolar

İç tasarımında yoğun bir LED aydınlatma kullanılan King'de, Hi-Fi ses sistemi, UHD televizyon seti, güvenli kasa ve telefon koruma sistemi mevcut. Uydu telefonu ve televizyonu bağlama seçeneği de bulunan araçta aynı zamanda kahve makinesi, elektrikli masa, ön ve arkada bağımsız AC giriş üniteleri de var.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS