Amerikan Doları Ne Kadar? (22 Ekim 2019)

Amerikan Doları Ne Kadar? (22 Ekim 2019)
Amerikan Doları Ne Kadar? (22 Ekim 2019)

Dolar fiyatlarının en belirleyici faktörü olan Amerika faiz oranları, yatırımcıların yakın takibe aldığı kredi derecelendirme kuruluşlarının raporları ve küresel gelişmeler ışığında Dolar kurları güncellendi. Dolar kaç lira? Yatırımcıların merakla takip ettiği güncel Amerikan Doları kurları haberimizde.

Amerikan Doları son yedi gün içinde alış fiyatı 5.81 Türk lirası ve satış fiyatı 5.87 TL (ortalama) seviyelerinde dalgalandı. Bu sabah alış 5.82 lira ve satış 5.88 lira üzerinden açılış yapmasının ardından güncellenen son rakamlara bakıldığında 5.80 Türk lirası ve 5.86 TL seviyelerinde dengelenmiş görünüyor.

Euro Dolar Paritesi Ne Oldu? (22 Ekim 2019)

Euro dolar çapraz kuru, TL kurları ile kıyaslandığında daha dar bir bantta seyrediyor. 17:15 itibarıyla 1.11 üstünden işlem gören parite, geçtiğimiz hafta 1.11 üstünden tutunmuştu. uzmanlara göre parite global faktörlerin para piyasasındaki baskı yönünü açıklamak için gerekli ve izlenmesi gereken bir gösterge.

Para piyasaları yaşayan bir organizmaya benzer şekilde belirsiz tepkiler gösterebildiğinden gelecekteki rakamları tahmin etmek mümkün olmuyor. Ancak canlı piyasa gelişmelerini takip etmek risk analizi yaparken oldukça etkili bir enstrüman.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS