Bitcoin Yeniden Yükselişte!

Bitcoin Yeniden Yükselişte!

Bitcoin'deki sıradışı yükselme yatırımcıların yüzünü güldürdü. Dün 14:05 itibariyle büyük bir sıçrama yaşayan Bitcoin'in değeri dengelenmiş görünüyor.

Dün 14:05 itibariyle 6900 dolar civarından satın alınan bitcoin ani bir sıçrama yaşadı. Bunun anlık ve stabil olmayan bir yükselme olup olmadığını takibe alan yatırımcıların bugün itibariyle yüzü güldü. Son 1 gün içinde yüzde 13,19 oranında değer kazanan bitcoin an itibariyle 7832,28 dolarda dengelenmiş görünüyor. Sanal para piyasasının yüzde 45 pazar payına sahip en büyük kripto para birimi bitcoin son bir hafta içinde son sıçrama ile birlikte yüzde 16,38 değer kazandı.

Bitcoinin yükselişi diğer sanal para kurları ile birlikte paralel bir seyir izliyor. Son değişikliklerle birlikte toplam hacmi 292,763 milyar dolara ulaşan sanal para piyasasının yüzde 45'ini bitcoin domine ediyor.

Bitcoin'e Trump Desteği

Bitcoindeki yükselişte Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Suriye konusundaki tweetinin etkili olduğu değerlendirildi. Trump'ın Suriye'ye gireceğiz ancak bunun zamanını hiç söylemedim özetindeki sözlerinden sonra piyasalarda savaş geriliminin azalmasından kaynaklı bir iyimserlik hakim oldu.

Doların da aynı şekilde düşüş seyrine girdiği görülüyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS